Sadaļas Sadaļas

Lūgs sākt kriminālprocesu par nelegālām autosacensībām dabas liegumā

Dabas aizsardzības pārvalde lūgs Valsts policijai sākt kriminālprocesu par nesaskaņotām bezceļu autosacensībām dabas liegumā “Ances purvi un meži”, kā rezultātā iznīcināti vērtīgi Eiropas Savienības nozīmes biotopi, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Maija Rēna.

Dabas aizsardzības pārvalde pārstāvis Raitis ČakstiņšSintija Ambote

Aizvadītajā nedēļas nogalē Pārvaldes vides inspektori dabas liegumā “Ances purvi un meži” konstatēja nesaskaņotas un neatļautas sacensības ar apvidus automašīnām, kuru laikā spēkrati brauca ārpus meža ceļiem - pa pelēko kāpu biotopu, kurā atrodas vairākas aizsargājamu dzīvnieku, tostarp smilšu krupja un smilšu čipstes atradnes, kā arī aizsargājamo augu atradnes.

Pārvaldes vides inspektors pieprasīja pasākumu pārtraukt, noskaidroja organizatoru, fiksēja automašīnu numurus un sacensību "leģendas" jeb norādes, kur to dalībniekiem jābrauc.

Vēlāk, apsekojot notikuma vietu, eksperti konstatēja, ka

automašīnas lielā platībā ir iznīcinājušas kāpu trauslo zemsedzi, bojājušas kokus un augu atradnes.  Vairākās vietās šķērsota Irbes upe, bojājot tās krastus.

Dabas lieguma “Ances purvi un meži” individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi aizliedz publisku pasākumu, tajā skaitā sporta un piedzīvojumu sacensību, rīkošanu teritorijā laika posmā no 1.marta līdz 1.augustam bez Dabas aizsardzības pārvaldes rakstiskas atļaujas.

Savukārt ātrumsacensības, treniņbraucienus un izmēģinājuma braucienus šajā teritorijā rīkot nedrīkst vispār.

“Ikviena pasākuma organizators uzņemas atbildību par tā norisi un īpaši dalībniekiem, kuri labticīgi paļaujas uz rīkotāju. Turklāt apvidus auto sacensības vērtējamas kā augsta riska pasākums aizsargājamiem sugām un biotopiem, tādēļ to norises vieta un laiks jāizvērtē īpaši rūpīgi,” pauda pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas vadītāja Dace Sāmīte.

Dabas aizsardzības pārvalde, rūpējoties par Latvijas dabas vērtību saglabāšanu, ievēro principu “konsultē vispirms” un lielākoties nelielu un pirmo reizi pieļautu pārkāpumu gadījumā iedzīvotājus informē par aizliegumu dažādām darbībām. Taču ņemot vērā, ka šoreiz kaitējums ir nodarīts būtisks, turklāt sacensību rīkotājs ar dabai nedraudzīgu rīcību izcēlies jau vairākkārt, pārvaldes Kurzemes reģionālā administrācija  gatavo dokumentus kriminālprocesa uzsākšanai par "īpaši aizsargājamo dabas teritoriju iznīcināšanu un bojāšanu".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt