Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Uzņēmējiem plāno jaunu – energoefektivitātes nodevu

Ludzā notiek jauniešu forums

Ludzas un kaimiņvalstu jaunieši: Mums ir daudz kopīgi risināmu problēmu

Ludzas novadā šis gads pasludināts par jauniešu gadu. Nupat, atzīmējot jauniešu dienu, Ludzas novada jaunākā paaudze un viesi no kaimiņvalstīm tikās forumā. Tajā izcelta brīvprātīgā darba pieredze, kā arī sadarbības iespējas ar pašvaldību un vietējiem uzņēmējiem.

Pasākumi, kas rosina novērtēt savus un līdzcilvēku talantus, kā arī attīstīt vietējo uzņēmējdarbību, jauniešu vidū kļūst arvien nozīmīgāki. Forumā "Youth Update" jeb ''Jaunieši aktualizē'' piedalījās ap 50 jauno cilvēku no Ludzas novada, kā arī sadarbības pilsētām Lietuvā, Krievijā un Baltkrievijā.

Foruma mērķis: risināt jauniešiem svarīgus problēmjautājumus, tostarp – saistītus ar darba pieredzes iegūšanu.

"Jaunieši šodien runās par brīvprātīgo darbu, par uzņēmējdarbību, vienmēr aktuālas tēmas par sadarbību ar pašvaldību, kā arī jauniešiem aktuālās tēmas – sociālie tīkli," saka Ludzas jaunatnes lietu speciāliste Solvita Binovska.

Profesionālu moderatoru vadībā jaunieši iepazinās ar iespējām līdzdarboties sabiedriskās aktivitātēs, kā arī ar vietējo uzņēmēju veiksmes stāstiem.

Piemēram, dizaina studijas "VALIS" māksliniece Liāna Merņaka uzsvēra: uzņēmuma izaugsmē sadarbība un projekti ar jaunāko paaudzi ir vērtīga. Tā jaunieši jau savlaicīgi apzinās, ar kādu jomu saistīt nākotni, bet uzņēmuma darbībā iesaistās radošām idejām bagāts darbaspēks. "Jūs varat veidot radošās darbnīcas jauniešiem, lai gatavotu kaut ko interesantu viņiem. Šī gan nav labākā bilde, lai teiktu "Jā, tā ir māksla, bet mēs to darījām kopā, un tas bija ļoti jautri". Tagad skeitparks ir daudz skaistāks," atzīst dizaina darbnīcas "VALIS" māksliniece Liāna Merņaka.

Problēmas reģionu jauniešiem Latvijā un kaimiņos ir līdzīgas, stāsta foruma dalībvalstu pārstāvji.  Piemēram, Akvile no Lietuvas atzīst, ka "lielākā problēmu mūsu valstī un mūsu reģionos ir bezdarbs".

Lai arī turpmāk motivētu jauniešus piedalīties novada ikdienā, pirmo reizi pasniegtas arī Ludzas novada Jauniešu gada balvas. Bet paši jaunieši cer, ka arī blakus novadu iedzīvotāji vienosies kopīgos darbos un veicinās kultūras, veselības aprūpes, uzņēmējdarbības un citu reģionam svarīgu jomu attīstību.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt