Dienas ziņas

Raunas vidusskolā – valsts aizsardzības mācības

Dienas ziņas

Tukumā veic arheoloģiskos izrakumus

Ludzas novadā turpina ceļu pārbūvi

Ludzas novadā uzņēmējiem svarīgus ceļus remontē ar lauku atbalsta naudu

Trešdaļa Ludzas novada lauku ceļu, ko klāj grants segums, ir sliktā vai pat jau kritiskā stāvoklī. Tā kā lielāko daļu šo ceļu izmanto vietējie lauksaimnieki un uzņēmēji, kuru saimniecību attīstībai ir svarīga sakārtota ceļu infrastruktūra, pašvaldībā rasta iespēja ceļu remontam piesaistīt Lauku atbalsta dienesta finansējumu.

Šobrīd ceļu remonts notiek piecos posmos dažādos pagastos.        

Ludzas novadā jau otro gadu turpinās projekta „Lauku grants ceļu pārbūve uzņēmējdarbības attīstībai Ludzas novadā” īstenošana. Šogad plānots pabeigt pērn iesākto pirmo projekta kārtu Nirzas un Istras pagastos, kā arī uzsākt otrās kārtas būvniecības darbus.

Ludzas novada pašvaldības projektu vadītāja Ilona Mekša pastāstīja, ka pērn posms Pilda – Borovaja nodots ekspluatācijā, bet “trīs ceļa posmiem bija tehnoloģiskais pārtraukums uz ziemas periodu”.  

“Šie ceļi ir ļoti nozīmīgi uzņēmējdarbības attīstībai, pārsvarā šie ceļi robežojas ar lauksaimniecības zemēm un tie vajadzīgi vairāk zemniekiem, lai izvestu graudus, lai sakārtotu un apkoptu lauku teritorijas,” stāstīja Mekša.

Šogad pārbūvēs ceļa posmu Ludza – Kreiči teju trīs kilometru garumā Isnaudas pagastā, kā arī ceļa posms Birģi – Brigu stacija 91 metra garumā Briģu pagastā. Tam pamatu pirms vairāk nekā 50 gadiem lika vietējie iedzīvotāji.

“Uzbērām zemi, savedām smiltis no sākuma, grants nebija, nu pēc tam sanāca tā, ka uzbērām arī granti, tad kaut kur astoņdesmitajos gados pagasts uzbēra kaut ko, un 2010. vai 2008. gadā es vēlreiz segumu uzbēru, nu jau tādu īsto segumu, un tā viņš šis posmiņš var teikt ir mans būvētais,” stāstīja SIA “Solum” un saimniecības “Bangas” īpašnieks Vasīlijs Rasimenoks.

Ludzas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Maslovskis klāstīja, ka tagad notiek zālāja novākšana, pēc tam sekos grāvju tīrīšana, “ceļu virsmas uzklāšana un dubultais segums būs”.  

“Ceļi ir svarīgi, lai veidotu labāku ceļu infrastruktūru un lai atbalstītu pašus uzņēmējus, un tāpat arī vietējiem iedzīvotājiem, viņi tāpat ir izmantojami, ir līdz stacijai, arī līdz Briģu stacijai, stacija darbojas, un ceļu izmanto cilvēki,” sacīja Maslovskis.

Divu zemnieku saimniecību īpašnieks Vasīlijs Rasimenoks un viņa ģimene iztiku pelna ar graudkopību un rapša audzēšanu. Atjaunots ceļa segums būtiski uzlabos dzīves kvalitāti iedzīvotājiem tā tuvumā.

“Nebūs putekļi, būs apgaismojums, būs ļoti ērti tiem cilvēkiem, kas staigā uz staciju,” sprieda Vasīlijs Rasimenoks.

“Mums saimniecība liela, no Lauderiem tur līdz Eiķiem, Jurviči un tur tās vietas, un tad, kad mēs strādājam šinī pusē, mums tehnika sadzīta tur stāv, un protams mums ērtāk būs piebraukt pa labu ceļu,” sacīja Rasimenoks.

Kopējās visu uzņēmējiem svarīgo lauku ceļu remontdarbu izmaksas ir gandrīz 541 000 eiro, no kā Eiropas Lauku atbalsta līdzfinansējums veido 90%, pašvaldības līdzfinansējums – 10%. Iecerēts, ka līdz jūnija beigām visi objekti tiks nodoti ekspluatācijā.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti