Dienas ziņas

Norvēģijā vīrietis ar šaujamloku nogalina piecus cilvēkus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bezmaksas sabiedriskais transports 15 reģionālajos maršrutos

Ludzas novadā priecājas par bezmaksas sabiedrisko transportu; kopā 15 tādu maršrutu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pašlaik ir pieejami 60 reisi 15 reģionālajos maršrutos, kur pasažieriem maksas biļetes vietā tiek izsniegta nulles vērtības biļete jeb brauciens tajos ir bezmaksas. Šie reisi ieviesti vietās, kur ir mazs iedzīvotāju blīvums, lai paaugstinātu sabiedriskā transporta pieejamību. Visvairāk reģionālo maršrutu, kur kursē bezmaksas sabiedriskais transports, ir Ludzas novadā – četri. 

Ludzas autoostā uzņemt pasažierus piestāj viens no bezmaksas sabiedriskajiem transportiem, kas ieviests kopš šī gada 1. oktobra. Dienas vidū to gaida daudzi vietējie iedzīvotāji. Kādam tā ir iespēja bez maksas ik dienu tikt uz darbu, bet kādam – doties darīšanās uz pilsētu vai pagastu, ietaupot naudu ceļa izdevumiem.

Vertulovas ciema iedzīvotāja Ludmila sacīja, ka bieži ar autobusu nebraukā, bet novērtē iespēju bez maksas nokļūt pilsētā.

Arī ludzāniete Valentīna priecājas par bezmaksas autobusu, jo tas viņai kā bezdarbniecei ļauj aizbraukt apkopt kapus.

Bezmaksas transports pilnībā vai daļēji ieviests kopumā 15 reģionālajos maršrutos visā Latvijā, tādējādi izmaiņas skar 60 reisus. Lielākoties tie vijas cauri austrumu pierobežas pagastiem, savukārt Kurzemē šāds maršruts ir tikai viens. Kā uzsver Autotransporta direkcijā – bezmaksas sabiedriskais transports konkrētajos reģionālajos maršrutos ieviests, ņemot vērā četrus kritērijus.

"Viens no kritērijiem ir tas, ka apdzīvotība ir mazāka par četriem iedzīvotājiem uz vienu kvadrātkilometru. Otrs – valsts dotāciju īpatsvars maršrutu vai reisu uzturēšanai ir vismaz 85%. Ieņēmumi no pārdotajām biļetēm nepārsniedz 15%, un reisu skaits maršrutā nepārsniedz sešus reisus dienā," pastāstīja Autotransporta direkcijas pārstāve Lilita Pelčere.

Bezmaksas reisi tika ieviesti jau esošo maršrutu tīklā, kas līdz šim bija maksas.

Dārgākajā no tiem, Ludzas novadā, mērojot ceļu no galapunkta līdz galapunktam, šobrīd pasažieri var ieekonomēt pat 3 eiro 50 centus.

"(..) Kā kurš reiss. Kā gadās. Nav jau tā, ka katru dienu braukā," sacīja šoferis Imants Senkāns.

Plānots, ka reģionālos maršrutus, kuros kursē bezmaksas sabiedriskais transports, pārskatīs vismaz reizi gadā. Vērtēts tiks ne vien pieprasījums pēc esošajiem reisiem, bet arī nepieciešamība ieviest jaunus atbilstoši noteiktajiem kritērijiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti