Dienas ziņas

Valmieras Mūzikas skolai 95 gadi

Dienas ziņas

«Leģendu nakts» pirmoreiz arī Svitenes pilī

Labos grants ceļus Ludzas novadā

Ludzas novadā apspriež steidzamāk labojamos grants ceļu posmus

Viena no Eiropas Savienības (ES) fondu investīciju prioritātēm ir līdz 2020.gadam veicināt uzņēmējdarbību lauku reģionos, kas nereti nozīmē ceļu sakārtošanu. Ludzas novadā sakārtot visus kritiskos ceļu posmus nebūs iespējams, tāpēc tiek uzklausīts iedzīvotāju un uzņēmēju viedoklis par steidzamākiem ceļu remontiem,

Pateicoties ES fondu investīcijām, lauku novados būs iespēja sakārtot ceļu infrastruktūru, līdz ar to  veicināt uzņēmējdarbību un noturēt novada cilvēkus. 

Lai uzklausītu pagastu iedzīvotāju un uzņēmēju viedokli, Ludzas novada katrā no pagastiem sanāksmēs tiek apspriests, kuru ceļu sakārtošanu vajadzētu veikt tuvāko piecu līdz sešu gadu laikā.

Sanāksmes jau ir notikušas astoņās pagastos, un apspriešanās visvairāk iesaistās novada uzņēmēji. “Ļoti pozitīvi, ka beidzot ir mazliet pievērsuši uzmanību arī laukiem, un ceļu sakārtošana ir viena no prioritātēm. Arī mana skatījumā - ja būs labs ceļš, būs arī dzīvība,” saka Cirmas pagasta pārvaldes vadītāja Ilga Mikijanska.

Novembra beigās pašvaldībā plānots apstiprināt ceļu sarakstu, kas tiks sakārtoti. Ludzas novadā kopējais ceļu garums ir 580 kilometri, bet ar piešķirto finansējumu būs iespējams sakārtot līdz 34 kilometru garu ceļa posmu.

Remontējamos ceļu sola izvēties pēc stingriem kritērijiem. “Ja šis ceļš ir domāts tiem uzņēmumiem, kuri nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu. Otrais kritērijs – ja tie ir integrēti projekti, ja zemnieks ir sakārtojis pievedceļus cita projekta ietvaros. Tāpat mēs vērtēsim, kāda ir satiksmes intensitāte, kāds ir tehniskais stāvoklis, vai pa šo  ceļu brauc skolēnu autobuss,” stāsta Ludzas novada priekšsēdētājas vietnieks attīstības jautājumos Aivars Meikšāns.

Ceļu remontdarbiem Ludzas novadā būs pieejams publiskais finansējums 1,62 miljoni eiro apmērā, kur pašvaldības līdzfinansējums būs 10%. Lauku ceļu remontdarbus plānots sākt nākoša gada rudenī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt