Ārpus Rīgas

LLKC pārstāve Agnese Neimane-Jordane par 2019. gada makšķerēšanas kartēm, aplikāciju

Ārpus Rīgas

Cēsu koprades māja ļauj uzņēmējiem iesācējiem izmēģināt spēkus un rada kopības sajūtu

Ludzas medicīnas centrs kļūs draudzīgāks cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Ludzas medicīnas centrs kļūs draudzīgāks cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Ludzas medicīnas centrs pēdējo gadu laikā ir piedzīvojis kardinālas pārmaiņas, no 2008. gadā ekspluatācijā nodotās jaunizbūvētās, modernās slimnīcas, kur veiktas gan sarežģītas operācijas, gan sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība, pārtopot par 1. zemākā līmeņa slimnīcu pašlaik.

Lai pierādītu šīs slimnīcas nepieciešamību pierobežā, ārstniecības iestādei ir nepārtraukti jāuzlabo kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība un nodrošināšana. Arī piesaistot Eiropas Savienības finansējumu medicīnisko iekārtu un āra pacēlāja izbūvei.

Ludzas novada iedzīvotāja Jevgeņijai ir pārvietošanās problēmas, tāpēc viņa atzīst, ka uz kruķiem uzkāpt poliklīnikas otrajā stāvā, kur atrodas ginekologa, acu ārsta un ģimenes ārsta prakse, ir sarežģīti un pacēlāja izbūve viņai atvieglotu nokļūšanu pie ārstiem.

Arī ludzāniete Marina pārliecināta, ka jebkādi uzlabojumi un ieguldījumi slimnīcas attīstībai, viņasprāt, ir tikai apsveicami.

“Mans vīrs ir paralizēts, un es ar viņu nevaru nekur nokļūt. Ja būtu pacēlājs, mēs varētu tikt uz augšu un viss būtu labi,” saka Marina.

Šomēnes SIA “Ludzas Medicīnas centrs” parakstīja līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanu. Kā uzsver projekta vadītāja Ilona Mekša, projekta realizācija jau ir sākusies un Medicīnas centrs jau ir iegādājies modernu sonogrāfa iekārtu.

“Šī projekta ietvaros SIA “Ludzas Medicīnas centrs” plāno iegādāties dažādas medicīniskās iekārtas un pie poliklīnikas ēkas tiks izbūvēts pacēlājs, lai cilvēki ar funkcionālajiem traucējumiem varētu nokļūt otrajā stāvā,” stāsta Mekša.

Kā uzsver “Ludzas medicīnas centra” vadītājs Juris Atstupens, pašlaik ir svarīgi iespēju robežās uzlabot un attīstīt infrastruktūru atbilstoši aktuālajai sabiedrības veselības situācijai un mūsdienu veselības aprūpes prasībām.

Tāpēc jauns aprīkojums un iekārtas tiks iegādātas centra aprūpes nodaļai, dienas stacionāram, funkcionālās diagnostikas, diagnostiskās radioloģijas nodaļai, dermatologa, otolaringologa, ķirurga un ginekologa kabinetiem.

“Būs pacientu gultas, pretizgulējuma matrači, mobilie pacēlāji, asinsspiediena holters, elektrokardiogrāfs, ventilācijas iekārtas,” uzskaitot aprūpes nodaļai paredzēto jauno aprīkojumu, Juris Atstupens atklāj, ka plānots iegādāties arī dārgu un modernu aparatūru, kas ļaus gan vietējiem, gan arī citu novadu iedzīvotājiem saņemt kvalitatīvākus pakalpojumus.

“Dienas stacionārā būs videosistēma endoskopiskām procedūrām. Šobrīd mums mazinvazīvi operē ne tikai ķirurģi, bet arī ginekologi un “lori”. Diagnostiskās radioloģijas kabinetam mēs iegādājamies pašu jaunāko - tikko no Pekinas izstādes - ultrasonogrāfu ar ļoti plašām pielietošanas iespējām,” plānus izklāsta Atstupens.

Projektam, kura mērķis ir uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem Ludzas un kaimiņu novadu iedzīvotājiem, kopējās izmaksas ir 332 tūkstoši eiro.

No tiem 85% ir Eiropas Savienības un 9% – valsts  budžeta finansējums. Iegādāties jauno aparatūru un aprīkojumu un izbūvēt pacēlāju pie poliklīnikas “Ludzas Medicīnas centrs” plāno nākamā gada laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti