Ludzas jaunajā peldbaseinā skolēniem nodarbības sāksies nākamajā mācību gadā

Pirms divām nedēļām atklāto peldbaseinu Ludzā līdz šim apmeklējuši vairāk nekā 1700 cilvēki. Peldbaseinu, kas atrodas starp divām skolām - Ludzas pilsētas ģimnāziju un Ludzas 2. vidusskolu - jau sākuši apmeklēt bērnudārzu audzēkņi un iedzīvotāji. Skolēniem sporta stundas baseinā sāksies ar nākamo mācību gadu.

Ludzas jaunajā peldbaseinā skolēniem nodarbības sāksies nākamajā mācību gadāIveta Čigāne

Ludzas peldbaseina administratore Olita Laganovska atklāj, ka dažkārt peldbaseinu vēlas apmeklēt tik daudz cilvēku, ka nākoties arī gaidīt rindā.

“Ludzas peldbaseina apmeklētāju skaits ir diezgan liels. Divpadsmit darba dienu laikā to ir apmeklējuši ap 1700 apmeklētāju. Tāpat šajā laika posmā tika iegādāti vairāk nekā 200 abonementi. Visvairāk tas pieprasīts, protams, brīvdienās. Lielākais apmeklētāju skaits bija ap 200 apmeklētājiem dienā," stāsta Laganovska.

Viņa uzskata, ka tagad galvenais ir uzturēt baseinu pienācīgā kārtībā. Apmeklētājiem ir pietiekami daudz iespēju iepazīties ar baseina iekšējās kārtības noteikumiem, taču gadās arī problēmas.

“Problēmas ir ar peldcepurītēm, jo cilvēki nesaprot, ka tā tomēr ir liela attīrīšanas sistēma un mati, iekļūstot filtros, apgrūtina baseina darbību," saka Laganovska.

Pagaidām skolēniem peldēšanas nodarbības peldbaseinā nenotiek. Tie, kuri vēlas, ārpusstundu laikā var to apmeklē par maksu. Taču jau drīzumā situācija mainīsies.

“Baseins ir domāts gan skolēniem, gan Ludzas iedzīvotājiem. Sākot ar martu, skolēni sporta stundu laikā projekta “Sporto visa klase” nodarbību ietvaros reizi nedēļā vai divās nedēļās reizi, martā, aprīlī un maijā dosies uz baseinu un sāks iepazīties ar baseina lietošanas noteikumiem un nodarbosies ar veselības uzlabošanu. Sākot ar jauno mācību gadu, tiks saplānots, kurām klasēm un cik ilgi notiks regulāras nodarbības baseinā," norāda Ludzas pilsētas ģimnāzijas, kurā mācās 512 skolēni, direktore Dzidra Dukšta.

Plānots, ka nākamajā mācību gadā baseinā sporta stundu laikā apmeklēs arī citu Ludzas pilsētas skolu, Ludzas un kaimiņu novadu skolu audzēkņi.

Lai sporta stundu laikā baseinā audzēkņi būtu drošībā un varētu apgūt peldēšanas prasmes, sākumā notika sporta pedagogu apmācības.

Ludzas peldbaseina būvdarbi ilga nedaudz vairāk kā gadu. Baseina ēkā izvietoti divi baseini dažādu vecuma grupu apmeklētājiem, pieaugušajiem peldēšanai paredzēts 25 metru peldbaseins ar četriem celiņiem. Savukārt gados jaunākajiem apmeklētājiem pieejams bērnu peldbaseins. Ierīkota arī relaksācijas zona ar burbuļvannu un divām pirtīm. Kā uzsver Ludzas novada domes projektu vadītāja Ilona Mekša, pašvaldībai nāksies baseinu dotēt, jo tā uzturēšanas aptuvenā summa varētu būt ap 200 000 eiro gadā.

“Tika apzinātas arī tuvējo kaimiņu novadu peldbaseinu uzturēšanas izmaksas. Par pamatu ņēmām Krāslavas baseina uzturēšanas izdevumus. Krāslavā peldbaseina budžets ir ap 200 000 eiro gadā. Pagaidām mums grūti spriest, cik mūsu peldbaseins būs apmeklēts, cik lieli būs izdevumi. Mēs ceram, ka lielākos ieņēmumus mēs iegūsim no iedzīvotājiem," skaidro Mekša.

Kopējās baseina izbūves izmaksas ir 2,8 miljoni eiro. Gandrīz par visu summu pašvaldība ņēma aizņēmumu Valsts kasē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt