Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Uz sanāksmi pulcējas vēstures skolotāji

Dienas ziņas

Iznākusi grāmata „Adīti mauči”

Ludzā vakara vidusskolā pieejama profesionālā izglītība

Ludzā vakara vidusskolā pieejama profesionālā izglītība

Pēc Ludzas novada pašvaldības iniciatīvas un sadarbībā ar Daugavpils būvniecības tehnikumu Ludzas novada vakarskolā tagad ir iespējams apgūt arī  profesionālo izglītību. Jau mēnesi 18 jaunieši apgūst iekšdarbu apdares tehniķa profesiju.  

Aizvadītajā gadā ierosinājums Ludzas novada vakara vidusskolā atvērt profesionālās ievirzes izglītības programmu “Iekšdarbu apdares tehniķis” izpelnījās plašas diskusijas un kritiku no citām profesionālās izglītības iestādēm, jo tas palielina konkurenci par studentiem. Tomēr jau no 12. janvāra 1.kurss aktīvi uzsācis mācības.

Studente Laura Ivuļonoka stāsta, ka pēc pusgada plānoja doties uz Jelgavu, lai mācītos biologu specialitātē, bet „kāpēc gaidīt pusgadu, ja var kaut ko tagad sākt mācīties”.

Students Tomass Jeromins ar sešu gadu darba praksi skaidro, ka mācās, lai gūtu papildus zināšanas par to, ko jau dara. „Tas dod man plusu, jo es varu strādāt viens pats un līdzi ņemt kādus cilvēkus, paskaidrot, kā tas viss jāizdara,” piebilst Jeromins.

Tomēr studenti norāda – lielākā priekšrocība ir iespēja mācīties savā dzimtajā pilsētā. Līdz ar to īstenojas Ludzas novada pašvaldības iecere – piesaistīt jauniešus reģionam.

Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele stāsta, ka pašvaldība ir kapitāldaļu turētāja  „Ludzas apsaimniekotājā”,  tāpēc „mums ir ļoti svarīgi jaunos cilvēkus piesaistīt daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanā, jo ir vajadzīgas darba rokas”.

„Būs iespēja apgūt šo profesiju un iet praksi „Ludzas apsaimniekotājā”,” saka pašvaldības vadītāja. 

Pagaidām šī ir vienīgā piedāvātā studiju programma. To finansē Eiropas Sociālais fonds. Bet, turpinot sadarbību ar Daugavpils būvniecības tehnikumu un piesaistot viņu mācībspēku, paredzēts turpmāk atvērt jaunas mācību programmas.  

Daugavpils būvniecības tehnikuma direktores vietniece profesionālās izglītības jomā Oksana Soročina atzīst - ir pieprasījums pēc krāšņu podniekiem, gan pēc vidusskolas, gan pēc pamatizglītības.

„Ņemot vērā novada pieprasījumu, mums tāda programma ir. Tā ir gan licencēta, gan arī akreditēta. Šo programmu mēs plānojam no septembra,” piebilst Soročina.

Ludzas novada vakara vidusskolas direktore Regīna Borisova savukārt stāsta, ka no 1.septembra plānots atvērt tādas mācību programmas, „kurās varēs mācīties ne tikai pēc vidusskolas, bet arī tie skolēni, kuri mācās pie mums vidusskolā, paralēli varēs apgūt profesiju”.

Līdz pavasarim skolas vadība plāno aptaujāt jauniešus par viņu vēlmēm un iecerēm karjeras izvēlē, lai zinātu, kādas ir viņu intereses, un saskaņotu tās ar piedāvātajām profesionālajām programmām, tā būtu jauna iespēja apgūt profesiju tuvāk dzīvesvietai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt