Dienas ziņas

Vēlētāji aktīvi izmanto iespēju nobalsot

Dienas ziņas

Neapmierināti ar izbūvētajām nobrauktuvēm

Ludzā saistošo noteikumu izpildi kontrolēs stingrāk

Ludzā plāno atjaunot pirms 11 gadiem likvidēto pašvaldības policiju

Ludzā pēdējo gadu laikā tiek runāts par pašvaldības policijas izveidi. Pašlaik Ludzas un apkārtējos novados ar sabiedriskās kārtības nodrošināšanu nodarbojas vien Valsts policija, taču pašvaldībā uzsver, ka daudzu saistošo noteikumu kontrole ir arī pašvaldības kompetencē. Ludzas novada pašvaldībā jau no nākamā gada plāno izveidot pašvaldības policiju. Valsts policija un arī pilsētas iedzīvotāji šādu ieceri vērtē pozitīvi.

Ludzā plāno atjaunot pirms 11 gadiem likvidēto pašvaldības policiju
00:00 / 04:56
Lejuplādēt

 

Latvijas Radio uzrunātie ludzānieši uzskata, ka pašvaldības policija būtu nepieciešama; lai gan pilsēta ir sakopta, tomēr ir arī daudz novēršamu pārkāpumu, jo īpaši attiecībā uz saistošajiem noteikumiem.

Ludzā pašvaldības policija tika likvidēta 2009. gadā pēc reģionālās reformas.

Tomēr vietvara, redzot notiekošo pašvaldībā, kad daudzi ludzānieši neievēro pašvaldības saistošos noteikumus – izmet lielgabarīta atkritumus, neievēro dzīvnieku labturības un citus saistošos noteikumus –, uzskata par vajadzīgu novadā atkal izveidot pašvaldības policiju.

“Mēs tagad atkal atgriežamies pie šī jautājuma, un arī sabiedrība mums atgādina par to, ka ir vajadzīga pašvaldības policija. Šobrīd mēs vairāk reaģējam uz iesniegumiem. Arī Valsts policija nevar veikt profilaktisko darbu. Jā, viņiem ir ekipāža, viņi brauc, bet profilaktisko darbu viņi nevar veikt, jo viņiem ir daudz savu pienākumu. Mērķis ir cilvēkus audzināt, lai pilsētā būtu kārtība, lai, piemēram, tiktu zāle laicīgi nopļauta un, ja cilvēki to nedarīs, tad saņems sodu,” stāsta Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs.

Jau šogad līdz ar nākamā gada budžeta veidošanu tiks virzīts jautājums par pašvaldības policijas izveidošanu un noteikts arī finansējums. Ja deputāti atbalstīs, tad jau 2021. gadā tiks izveidota pašvaldības policija, kam pēc izmaiņām likumdošanā pāries arī vairākas funkcijas, ko pašlaik pilda Valsts policija.

“Mēs bijām runājuši par 2-3 darbiniekiem. Finansējums pašvaldības policijai varētu svārstīties no 30 līdz 50 tūkstošiem eiro gadā. Mums jau nebūs tas darbs organizēts dežūrās vai kā  dežūrdaļa. Tas būs vairāk profilaktisks darbs. Mūsu redzējumā tie varētu būt nelieli reidi ikdienā, un pašvaldība savas policijas darbu varētu virzīt uz konkrētām lietām. Ja, piemēram, vienu mēnesi mēs strādājam ar atkritumu apsaimniekošanas problēmām, tad citā – par suņu turēšanas noteikumu ievērošanu, zvejniecību, teritorijas uzkopšana,” klāsta Edgars Mekšs.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte uzsver –

pieredze rāda, ka pašvaldības policija sadarbībā ar Valsts policiju efektīvāk nodrošina sabiedrisko kārtību gan pilsētās, gan lauku teritorijās.

“Pilsētās, kurās pašlaik ir pašvaldības policija, Valsts policijai un pašvaldības policijai ir izveidojusies cieša sadarbība. Runājot par situāciju Ludzā, mēs varam apgalvot, ka Ludzas iecirknis tiek galā ar sabiedriskās kārtības nodrošināšanu, taču, ņemot vērā to, ka pašvaldības policijai un Valsts policijai ir dažādas kompetences, gadījumā, ja Ludzā tiek organizēta pašvaldības policija, varam prognozēt veiksmīgas sadarbības izveidošanos,” spriež Kursīte.

Valsts policijas Ludzas iecirknī pērn Kārtības policija ir sastādījusi 1800 administratīvā pārkāpuma protokolus. Savukārt Ludzas novada Administratīvajā komisijā pērn no Valsts policijas saņemtas 117, bet šogad – 60 lietas. Pārkāpumi pārsvarā saistīti ar pašvaldības saistošo noteikumu neievērošanu.

Pēc novadu reformas nākamgad, kad Ludzas novadam tiks pievienotas Ciblas, Zilupes un Kārsavas pašvaldības, Ludzas pašvaldības policiju plānots paplašināt. Pašlaik šajās vietās pašvaldības policijas nav.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt