Dienas ziņas

Starptautiskās mācībās imitē naftas savākšanu Daugavā

Dienas ziņas

Meteņos Rucavā satiekas folkloras kopas

Palīdz diabēta slimniekiem

Ludzā par ES līdzekļiem cīnīsies ar cukura diabētu

Cukura diabēts ir trešā izplatītākā smagākā saslimšana Latvijā un saslimstība ar to pieaug ar katru gadu. Ludzas diabēta slimnieku biedrība par ES naudu iegādājusies visu nepieciešamo, lai cilvēki bez maksas varētu noteikt cukura un holesterīna līmeni asinīs.

„Zāles nav nekādas (..) mēs pirkām pat tos holesterīna stripus, bet tagad mums ir projekts, tad to naudiņu mēs no projekta [dabūjam] un tad cilvēkiem tas [pārbaudes un ārstēšanās] iznāk par velti,” skaidro Ludzas diabēta biedrības valdes priekšsēdētāja Jevgēņija Kožemjako.

Ludzas diabēta biedrības mērķis ir veicināt cukura diabēta pacientu labklājības līmeni, izglītojot un informējot viņus par viņu tiesībām un iespējām. „Garām ejot, ieeju, painteresējos. Varbūt kaut kas jauns, varbūt kāda jauna literatūra, varbūt ir kādi jauni paņēmieni ārstēšanā,” saka cukura diabēta slimnieks Jānis Krocāns.

Sastapto ludzāniešu viedoklis par diabēta profilaksi un regulārajām pārbaudēm bija dažāds. „Es bieži nepārbaudu cukuru līmeni asinīs, jo man viss ir normāli visu laiku. Es pārbaudu to pie sava ģimenes ārsta,” saka vietējā iedzīvotāja Alla. Savukārt Aija stāsta, ka savu veselību nepārbauda, jo tāpat jūtas labi.

Mediķi strikti norāda, ka reizi gadā būtu jāveic obligātā veselības pārbaude, lai noskaidrotu cukura līmeni asinī, jo slimību profilakses un kontroles centra statistikas dati ir biedējoši. Ar katru gadu Latvijā cukura diabēta slimnieku skaits palielinās un pērn jau pārsniedza 79 000.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti