Dienas ziņas

Zemnieki atbalstīs lauksaimniecības skolas ar tehniku

Dienas ziņas

Latvija – viena no mežiem bagātākajām valstīm Eiropā

Ludzā labiekārto daudzdzīvokļu namu pagalmus

Ludzā cīnās ar ielu bedrēm un automašīnu stāvvietu trūkumu

Pirms trim gadiem Ludzā pieņēma lēmumu par līdzfinansējuma piešķiršanu daudzdzīvokļu namu pagalmu sakārtošanai. Tomēr Ludzā aizvien piebraucamie ceļi klāti neskaitāmām bedrēm, grūtības rada arī automašīnu stāvvietu trūkums.

Daudzdzīvokļu māju iekšpagalmus un piebraucamos ceļus Ludzas pilsētā klāj bedres, tie ir šauri un grūti izbraucami. Šovasar uzsākti ceļa seguma un autostāvvietas ierīkošanas darbi Blaumaņa ielā. Nams būvēts 1980.gadā, un līdz šim te remonti nav veikti.

"Ja vecākiem cilvēkiem vajadzēja pievest kādus maišeļus ar kartupeļiem vai ar ko citu, tad vispār šoferi te negribēja nemaz braukt," stāsta Ludzas iedzīvotāja Vera Putāne.

Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele atzīst, ka Ludzā ir ļoti lielas neērtības arī kājāmgājējiem. Un arī tiem, kas ar savu transportlīdzekli piebrauc pie mājas.

“Mēs strādājam pie šī jautājuma risināšanas jau trešo gadu,” atzīst Gendele.

Trīs gadu laikā kārtībā savesti 10 daudzdzīvokļu māju iekšpagalmi un tūlīt labiekārtotas būs vēl divas teritorijas. Pašvaldības līdzfinansējums par mājas piebraucamo ceļu, iekšpagalmu un gājēju celiņu atjaunošanu ir 80% no kopējām izmaksām, nepārsniedzot 14 000 eiro slieksni, bet automašīnu stāvlaukumu ierīkošanai – 50%, bet ne vairāk kā 5000 eiro. Tas ir liels atbalsts dzīvokļu māju īpašniekiem, jo uzkrājuma fonda līdzekļus bieži vien nākas tērēt pašas mājas remontam.

Piespiedu kārtā veikt remontdarbus kādā no pagalmiem pašvaldība nedrīkst, jo zeme pieguļ daudzdzīvokļu mājām. Tā kā domstarpības dažkārt rodas arī laikietilpīgās dokumentu sagatavošanas dēļ, iedzīvotāji, kas nākamvasar vēlas redzēt labiekārtotus pagalmus, aicināti organizēt sapulces un rakstīt iesniegumus par to jau tagad.

Kopš 2013. gada Ludzas novada pašvaldība iekšpagalmu sakārtošanā ieguldījusi vairāk nekā 280 000 eiro. Tā kā dzīvojamais fonds strauji noveco, turpmāk būtu jārūpējas arī par iekšējo komunikāciju remonta un atjaunošanas darbiem gan Ludzas novadā, gan arī citviet Latgalē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt