Ludzā beidzot atrota piedurknes baseina celtniecībā

Ludza ir viena no tām pilsētām, kurā līdz šim nav bijis sava baseina, tomēr par tāda nepieciešamību runāts jau vairākus gadu desmitus. Tā kā tuvākā iespēja apmeklēt baseinu ir vien nepilnus 30 kilometrus attālajā Rēzeknē, arī bērni peldētprasmi skolā apgūt nevar.

Uz baseinu Rēzeknē šobrīd tiek vien vietējās sporta skolas audzēkņi, un arī tas ir visai reti, neslēpj Ludzas sporta skolas direktore Elēna Fjodorova. “Sporta skolā mēs uz baseinu tiekam vienreiz nedēļā. Viena grupiņa vidēji divos trijos mēnešos vienu reizi tiek, jo mums pašlaik ir 42 grupas gan Kārsavā, gan Zilupē, gan Ludzā," stāsta Fjordorova.

Viņa ir pārliecināta - sportistiem apmeklēt baseinu reizi divos mēnešos ir pārāk maz, tāpēc baseina izbūve tepat uz vietas Ludzā jau sen tiek gaidīta ar nepacietību.

Nupat šī jautājuma risināšanai aktīvāk ķērusies klāt vietējā novada pašvaldība. Baseins Ludzā tiek plānots blakus Ludzas ģimnāzijas pamatskolas korpusam un tiks savienots ar skolas ēku. Tāpat šobrīd tiek plānots, ka baseins būs līdzīgs Rēzeknē esošajam, taču vairāk tiks domāts arī par peldvietu mazākajiem bērniem, izrādot būvniecības projektu, stāsta Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele. “Baseinā būs četri celiņi 25 metru garumā. Otrs maziem bērniem, jo tur arī pirmsskolas bērni nāks," norāda Gendele.

Tāpat jaunceļamā baseina ēkā plānotas ne vien ģērbtuves, medicīnas kabinets, bet arī sauna un tvaika pirts.

Ludzā pirms astoņiem gadiem kāds privātīpašnieks jau bija uzsācis baseina būvniecību. Šobrīd ēka stāv nepabeigta.

Kā skaidro Gendele, sākotnēji pašvaldība izskatīja iespēju to izmantot, aicinot uzņēmēju būvi pabeigt un ļaut pašvaldībai skolēnu vajadzībām baseinu vēlāk izīrēt. Tomēr šis risinājums nav guvis atsaucību, tādēļ pašvaldība šobrīd izskata iespēju baseinu celt no jauna.

“Jau ir izsludināts iepirkuma konkurss  uz tehniskā projekta minimālā sastāva iesniegšanu. Un pēc tam nākamais solis, tad kad saņemsim šo dokumentu, sludināsim iepirkumu uz projektēšanu un būvniecību," saka Gendele.

Tā ka šajā plānošanas periodā sporta būvju celtniecībai nav pieejams Eiropas Savienības  finansējums, būvniecību pašvaldība plāno veikt pārsvarā par saviem līdzekļiem. Pēc aptuveniem aprēķiniem baseina izbūve Ludzā varētu izmaksāt aptuveni pusotru miljonu eiro. Savukārt baseina uzturēšanas izmaksas varētu sasniegt 200 000 eiro gadā. Domes vadība atzīst - tās nav mazas izmaksas, tāpēc baseinā būs pieejami arī maksas pakalpojumi.

Arī Ludzas novada domes deputāte Jevģēnija Kusča atzīst - baseina izbūve ir viens no objektiem, kura būvniecību atbalsta gan pozīcijas, gan opozīcijas deputāti.

Baseina Ludzā varēs izmantos ne vien vietējie bet arī tuvāko – Zilupes, Ciblas un Kārsavas novadu ļaudis, tā būvniecību plānots pabeigts jau 2018. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti