Lūdz vērtēt algas maksāšanu diviem Rīgas domes Satiksmes departamenta direktoriem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) šonedēļ nosūtītajā vēstulē Valsts kontrolei (VK) lūgusi izvērtēt Rīgas domes finanšu līdzekļu izlietojuma lietderību, maksājot algu diviem Satiksmes departamenta direktoriem, informē VARAM.

Ministrijā norāda, ka pēc tās rīcībā esošās informācijas domes Satiksmes departamentā ir izveidojusies situācija, kad direktora amatu ieņem uz laiku nozīmētais direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins un tai pat laikā direktora amatā palicis darbā atjaunotais Vitālijs Reinbahs, kuram ar Rīgas domes priekšsēdētāja lēmumu ir noteikta dīkstāve.

No tā izriet, ka abas minētās amatpersonas atrodas darba tiesiskajās attiecībās ar domi un pēc būtības ieņem vienu un to pašu amatu, katrs saņemot par ieņemamo amatu darba algu, secina VARAM.

VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts (Nacionālā apvienība) uzsver, ka pašvaldības vadībai ir pienākums uzturēt pilsētu un nodrošināt saimnieciskos procesus atbildīgi, izvērtējot veicamajiem darbiem paredzētā budžeta izlietojuma lietderību, tai skaitā pārraugot pašvaldības struktūrvienības.

"Iespējams, ka no Rīgas domes vadības puses ir veiktas nesaimnieciskas un netālredzīgas darbības, kā rezultātā no Rīgas pilsētas iedzīvotāju samaksātajiem nodokļiem tiek maksāta alga personai, kas nepilda vai nevar pildīt savus tiešos pienākumus savstarpēji tiesiska strīda dēļ. Šāda situācija nedrīkstētu būt, un pašvaldībai tā būtu jārisina uzreiz," teica Eglīts.

Ņemot vērā, ka VK uzrauga arī pašvaldību rīcību ar finanšu līdzekļiem un mantu, un veic finanšu un lietderības revīzijas, VARAM lūgusi VK izvērtēt šo situāciju.

LETA vēsta, ka juridiski neprecīzi atstādinot no darba Rīgas domes Satiksmes departamenta direktoru Reinbahu, kopš augusta izveidojusies situācija, ka departamentam ir divi vadītāji, abi saņem algu, bet tikai viens strādā. 2016.gada augustā Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs ("Saskaņa") agrāk tik ieredzētajam Reinbaham izteica neuzticību, bet atlaist viņu nevarēja, jo tam pretī spurojās arodbiedrība.

Kā norādīja TV3 raidījums "Nekā personīga", Ušakovs Reinbahu atstādināja nemākulīgi, jo rīkojumā rakstīts, ka Reinbahs neesot ievērojis veicamo remontdarbu termiņus un slikti organizējis darbu, taču juridisku pierādījumu vietā mērs atsaucies uz masu medijos rakstīto un rādīto. Reinbahs atlaišanu apstrīdēja tiesā, un visas instances lēma viņam par labu. Reinbahs pa vidu gan arī izmantoja darbnespēju un bērna kopšanas atvaļinājumu, lai iespējami ilgi viņu nevarētu atbrīvot no darba pavisam. Pēc gadu ilgas prombūtnes pagājušajā gada vasarā Reinbahs atgriezās darbā.

Reinbahs raidījumam pastāstīja, ka pirmajā dienā pēc atgriešanās darbā viņam atbilstoši Darba likumam noformēta dīkstāve. Līdz ar to viņš katru dienu nākot uz darbu, lai atbilstoši likumam būtu darba devēja pārziņā un viņam varētu dot uzdevumus. "Un es katru dienu nāku uz darbu un gaidu rīkojumus," sacīja Reinbahs, atzīstot, ka pusgada laikā neviens uzdevums viņam nav dots.

Departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jakrins skaidroja, ka viņam Reinbaham uzdevumi neesot jādod, jo departamenta direktors esot domes, nevis departamenta darbinieks. "Vienīgais, kas var ko mainīt šajā situācijā, ir Rīgas domes vadība. Man nekādi rīkojumi viņam nav jādod, Viņš man nav nekāds darbinieks. Viņš ir Rīgas domes darbinieks. Viņš nav mans darbinieks," sacīja Jakrins.

Reinbahs apstiprināja, ka 2500 eiro mēnešalgu turpina saņemt, arī esot dīkstāvē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti