Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret policistu par iespējamu vardarbību pret aizturēto 

Iekšējās drošības birojs (IDB) kriminālvajāšanai nosūtījis kriminālprocesu pret Valsts policijas (VP) amatpersonu, informēja IDB.

Valsts policijas amatpersona, kura strādā Rīgas reģiona pārvaldes Latgales iecirknī, iespējams, nepamatoti pielietoja spēku pret administratīvi aizturēto personu iecirknī. Tādējādi kriminālvajāšanai prokuratūrai nodots kriminālprocess par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, ja tā saistīta ar vardarbības pielietošanu.

Turklāt amatpersona, iespējams, veica arī neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu, nododot trešajām personām fiziskas personas datus, kas iegūti no dienesta informācijas sistēmām, tādējādi arī par to ierosināts uzsākt kriminālvajāšanu.

IDB izmeklēto kriminālprocesu vidū būtisku daļu veido arī ar valsts amatpersonu veiktu dienesta pilnvaru pārsniegšanu un vardarbību saistīti kriminālprocesi. 2019. gadā birojs uzsāka 45 kriminālprocesus par valsts amatpersonu iespējami vardarbīgu rīcību, un arī šogad IDB lietvedībā ir ievērojams skaits kriminālprocesu, kuros tiek veikta izmeklēšana par valsts amatpersonu iespējamu vardarbību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti