Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret policistu, kurš pielietojis vardarbību pret kādu sievieti

Iekšējās drošības birojs (IDB) kriminālvajāšanai nosūtījis kriminālprocesu pret Valsts policijas (VP) amatpersonu par vardarbības pielietošanu pret privātpersonu, informēja IDB.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūrai nosūtīts kriminālprocess kriminālvajāšanas uzsākšanai pret VP Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes amatpersonu par Krimināllikuma 317. panta 2. daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – dienesta pilnvaru pārsniegšanu, ja tā saistīta ar vardarbības pielietošanu.

Minētā VP amatpersona pielietoja speclīdzekli – gāzes baloniņu ar ķīmisku vielu pret kādu privātpersonu – pret sievieti, kura šī valsts amatpersonas veiktā iespējami noziedzīgā nodarījuma laikā neradīja apdraudējumu ne VP amatpersonām, ne sabiedrībai, informē IDB.

Noziedzīgais nodarījums tika veikts pie VP Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa ēkas.

IDB atgādina, ka 2020. gada nogalē apritēs pieci gadi kopš biroja dibināšanas. Šo gadu laikā biroja izmeklētie kriminālprocesi ir kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki – ir būtiski palielinājusies to izmeklēšanas efektivitāte, un to ietvaros tiek reģistrēts aizvien vairāk noziedzīgu nodarījumu, kā arī pieaug kriminālprocesā iesaistīto personu loks. IDB kopš tā dibināšanas vada Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti