Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret jaunieti par dalību Sīrijas karā

Drošības policija (DP) pagājušajā nedēļā nodeva Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālprocesa materiālus kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu personu saistībā ar iespējamu prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā, informēja DP.

Šis kriminālprocess tika uzsākts 2015.gada 19.novembrī par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā. Izmeklēšanā personai tika inkriminēta  iesaistīšanās organizācijā, nolūkā izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret cilvēci vai mieru, kara noziegumus, īstenot genocīdu vai izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret valsti.

Šā gada 2. decembrī tiesa aizdomās turētajam pagarināja drošības līdzekli - apcietinājumu.

Šis ir pirmais gadījums, kad DP rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret personu, kura tiek turēta aizdomās par prettiesisku iesaistīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā.

DP atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

LTV Ziņu dienests iepriekš vēstīja, ka saskaņā ar tā rīcībā esošu neoficiālo informāciju Drošības policijas aizturētais Latvijas pilsonis, kuru tur aizdomās par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā, ir Mārtiņš no kādas Latvijas mazpilsētas.

Par Mārtiņa došanos uz Sīriju raidījums “De facto” vēstīja pagājušā gada rudenī. "De facto" vēstīja, ka viens latvietis, kurš pievienojies teroristu grupējumam "Islāma valsts", ir 21 gadus vecais Mārtiņš. Savervēts internetā, viņš uz Sīriju, visticamāk, devies 2014.gada septembrī kopā ar kādu Somijas pilsoni, ar ko arī iepazinies internetā. Raidījums vēstīja, ka pēc skolas noslēguma eksāmeniem Mārtiņš forumā diskutējis tikai un vienīgi par "Islāma valsti" - desmitiem ierakstu dienā tapa par grupējuma panākumiem kaujās.

Kriminālprocess pret minēto personu sākts pērnā gada novembrī par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā. Šovasar Drošības policija ieguva informāciju, ka minēto Latvijas pilsoni ir aizturējušas Turcijas varas iestādes, kas septembrī šo personu deportēja, un patlaban viņš atrodas apcietinājumā Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti