Dienas ziņas

Vēja parka izbūvei Pienavā punktu likt vēl pāragri

Dienas ziņas

Ar loteriju plāno veicināt vakcinēšanos pret Covid-19

Lucavsalas dārziņu nomniekus satrauc atkritumu problēma un drošības jautājumi

Lucavsalas dārziņos satraucas par atkritumu «importu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Cilvēki, kas atbrauc, lai izmestu atkritums, un drošība – tās ir divas lietas, kas visvairāk uztrauc Lucavsalas mazdārziņu nomniekus. Piektdien, 30. jūlijā, viņi savas bažas pauda Rīgas domes pārstāvjiem, kuri solīja problēmas risināt.

Lucavsalā ir vairāk nekā pusotrs tūkstotis mazdārziņu. Piektdien dārziņu nomnieki tikās ar Rīgas domes pārstāvjiem, lai pārrunātu teritorijas sakārtošanu un iespējamus problēmu risinājumus.

"Prasības no nomniekiem ir lielas, ievērojamas – drošība, kārtība, lai būtu vizuāls skats pievilcīgs un tā tālāk, bet ir jāsaprot, kāda ir tā atdeve, ko dod nomnieki, – nomas maksa un ko ar šiem naudas līdzekļiem var darīt. Nomas maksa šeit ir ļoti niecīga," sacīja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktora amata pienākumu izpildītājs Vladimirs Ozoliņš.

Taču dārziņu nomnieki uzsvēra, ka nevar vērtēt tikai finansiālo pusi, jo no dārziņiem ir arī citi ieguvumi.

"Tā kā Rīga grib būt zaļa pilsēta un tā, ne tikai tas finansiālais pienesums (…) mūsu apvienība ir ap 10 000 augļu koku, kas arī dod kādu pienesumu."

"Tomēr svarīgākā problēma saistīta ar atkritumiem, ko Lucavsalas dārziņu teritorijā izmet arī citi rīdzinieki," sacīja sapulces dalībnieki.

"Daudzi negodprātīgie rīdzinieki domā, ka šeit to var izdarīt. Bet nevar! Mēs jūs filmējam, mēs jūs redzam un darīsim to vēl vairāk," norādīja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis ("Par!"/"Progresīvie").

Mazdārziņu nomnieki arī jautāja par drošību, taču pašvaldības policijas pārstāvji skaidroja, ka šeit regulāri dodas autopatruļa un uzstādītas vairākas videonovērošanas kameras. Pēdējos mēnešos arī nebija dārziņu demolēšanas vai dedzināšanas gadījumu.

Pavasarī vairāku notikušo dedzināšanas gadījumu vaininieks ir atrasts un atrodas apcietinājumā. Un vairums pārkāpumu saistīti tieši ar atkritumu nelegālu izmešanu – maijā un jūnijā ir noformēti 13 administratīvie sodi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti