Lucavsalā plāno izbūvēt jaunas ielas 1,3 km garumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgas pašvaldība šovasar plāno sākt pagarinājuma izbūvi Laivu ielai un jaunas ielas būvniecību Lucavsalā, lai to padarītu ērtāku iedzīvotājiem. Ielu izbūve varētu izmaksāt 2,4 miljonus eiro, informēja Rīgas dome.

Projekta gaitā plānots izbūvēt Laivu ielas turpinājumu 650 metru garā posmā ar apgriešanās laukumu, kā arī jaunu ielu aptuveni 660 metru garā posmā no Lucavsalas ielas līdz Laivu ielai. Tādējādi izbūvēto ielu kopgarums būs 1310 metri.

Laivu un jaunajā ielā, kurai vēl nav piešķirts nosaukums, paredzēts veidot divvirzienu satiksmi. Tāpat būvprojekts paredz izbūvēt divas sabiedriskā transporta pieturvietas iekškvartāla ielā ar apgriešanās laukumu.

Laivu ielai gar brauktuves vienu pusi, atdalītu ar zaļo zonu, virzienā no Salu tilta uz Dienvidu tiltu iecerēts izbūvēt kopīgu gājēju un velosipēdu ceļu ar dalītu satiksmi.

Tāpat būvprojektā paredzēts izbūvēt slēgtu lietus ūdens kanalizācijas sistēmu un ielu apgaismojumu, kā arī paredz esošās gaisvadu elektropārvades līnijas posma pārbūvi kabeļlīnijā un sakaru kanalizācijas izbūvi.

Patlaban notiek līguma slēgšana ar AS “Ceļu pārvalde” par kopējo līguma summu 2,4 miljonu  eiro apmērā.

Projekta realizācijai plānots Valsts kasē aizņemties aptuveni divus miljonus eiro.

Ielu izbūvi iecerēts pabeigt 2023. gada būvdarbu sezonā.

Ielu izbūvi paredz ceturtdien, 19. maijā, Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejā akceptētais lēmumprojekts. Galīgais lēmums par projekta realizāciju vēl būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti