Rīta intervija

Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētājs Jānis Platais par Latvijas makroekonomiku

Rīta intervija

Intervija ar Lietuvas vēstnieku Latvijā Artūru Žurausku par Lietuvas simtgadi, neatkarību

LU teoloģijas fakultātes dekāne Dace Balode par situāciju baznīcā

LU Teoloģijas fakultātes dekāne: LELB centieni uzturēt domu tīrību – bīstama tendence

Jura Rubeņa aiziešana no mācītāja amata var izraisīt viļņošanos Latvijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā (LELB) un mudināt uz skaļāku domu apmaiņu, jo līdzšinēja baznīcas attīstība un centieni uzturēt “domu tīrību”  ir bīstama tendence gan baznīcai, gan sabiedrībai kopumā, intervijā Latvijas Radio teica Latvijas Universitātes teoloģijas fakultātes dekāne Dace Balode.

Balode sacīja, ka Rubeņa aiziešana no mācītāja amata ir viens no rezultātiem tam, kādā virzienā luteriskā baznīca “gājusi pēdējos 25 gadus, kļūstot arvien teoloģiski iešaurinātāka savā domā; šobrīd par baznīcas teoloģijas ruporu un vārda nesēju kļuva cilvēki, kas aizstāv vienpusējo luterisko mācību”.

Balode arī pavēstīja, ka Rubenis nav pirmais aizgājušais mācītājs, tādi bijuši arī pirms viņa, un bija arī tādi, kas nav izteikuši savu viedokli, rēķinoties ar to, kas notiks, ja tas atšķirsies no vadošā viedokļa.

Balode norādīja, ka vēlme uzturēt “domas tīrību” nav veselīga sabiedrībai un arī baznīcai, tā ir raksturīgāka autoritārajiem režīmu, un briesmīgākais piemērs bija nacistu režīms.

Tā ir bīstama tendence, kas iet pret kristietības būtību, sacīja dekāne.

Viņa pieļāva, ka Rubeņa solis var mudināt uz pārdomāšanu tos, kas nav vienisprātis ar pašreizējo baznīcas attīstību ceļu, šie cilvēki var aktivizēties, skaļāk paust savu viedokli un ticību.
 

KONTEKSTS:

Pēc 36 gadu kalpošanas mācītājs Juris Rubenis ir atstājis mācītāja amatu - uzrakstījis atlūgumu, ko Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags ir pieņēmis. Baznīcu Rubenis nepametīs.

Vanags norādīja, ka šī lēmuma iemesli ir personiski un mācītājs tos nevēlējās atklāt sabiedrībai. Bet mācītājs Indulis Paičs norādīja uz “agresīvo kampaņu pret Rubeni”.

1 komentārs
Skolnieciņš Latviešu Skaudības Dievība
Kristietībā pielūdz ēbreja līķi un ēbreja ģimeni. Viņu pasaules koncepcija ir absurda. Ļoti daudzus cilvēkus nogalināja, lai kristietība varētu izplatīties. Kāpēc neviens no tiem ēbrejiem neapstādināja krusta karus? No maģijas viedokļa tā bija masveida cilvēkupurēšana Žīddieva panteonam. Mūsdienās tie naivie un tās naivās, kas iet dzīvot klosterī, upurē Žīddievam savu dzīvi un savu dzimtu. Pirmkārt, celibāts neļauj radīt pēcnācējus, tas nozīmēja, ja indivīds dzimtā ir pēdējais, tad dzimta izmirs. Otrkārt, cilvēks atsakās dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, tādējādi indivīds upurē savus dzīves gadus, savas dzīves potenciālu - nerealizētos sapņus, ieceres un iespējas. Šāda cena ir n-tās reizes lielāka nekā maģijai. Jo maģijā maksā uzreiz rituāla laikā ar savu enerģiju. Maģija ļauj kļūt pašam par Dievu, bet ne par Žīddievu. Tomēr zinātnei ir jāpierāda vai jānoliedz maģijas pastāvēšanu. Maģijas pastāvēšana ļoti sarežģī cilvēces hiearhijas uzbūvi šajā pasaulē. Pasaulei ir jābūt bez reliģijām!!!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti