LU resursu taupīšanai samazinās temperatūru telpās un īslaicīgi pāries uz attālinātām studijām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lai taupītu energoresursus, Latvijas Universitātē (LU) pakāpeniski spēkā stāsies vairāki energotaupības pasākumi, tai skaitā attālinātās mācības, sesiju norise tikai noteiktās ēkās un vēdināšanas un gaisa mitrināšanas iekārtu darbības samazināšana, informēja LU Komunikācijas departamenta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Jana Saulīte.

Lemjot par energotaupības pasākumiem, LU vēlas radīt iespējami mazāku ietekmi uz augstskolas pamatdarbību. Tādēļ būtiskākie taupības pasākumi plānoti mēnešos, kad siltumenerģijas patēriņš ir visaugstākais, kad ir gada nogales svētki, brīvdienas un sesijas, kad telpu izmantošanas intensitāte ir zemāka.

Universitātes mērķis ir iespējami ilgi saglabāt savstarpējās mijiedarbības, socializēšanās, praktisko darbu, diskusiju un citas aktivitātes, kuras var notikt tikai klātienē.

Universitātes energoefektivitātes pasākumos aicina iesaistīties ikvienu LU darbinieku un studentu, rūpīgi pārdomājot ikdienas ieradumus elektroenerģijas un siltuma enerģijas izmantošanā.

Laika periodā no 1. oktobra līdz 30. aprīlim plānots samazināt temperatūru līdz 19 grādiem telpās, kur notiek studijas vai darbs, kas nav saistīts ar fizisku piepūli vai prasa nelielu fizisku piepūli.

Savukārt koplietošanas telpās, sporta zālēs un citās telpās, kur tiek realizēts studiju process vai darbs, kas saistīts ar vidēji lielu fizisko piepūli, gaisa temperatūra tiks samazināta līdz 16 grādiem.

Papildus plānots atslēgt ēku fasāžu apgaismojumu, samazināt vēdināšanas un gaisa mitrināšanas iekārtu darbību un izslēgt tās pavisam, kad attiecīgā ēka slēgta. Atslēgtas arī tiks gaisa dzesēšanas iekārtas, izņemot telpās, kur noteikts obligāts temperatūras režīms.

LU atļaus elektrosildītāju izmantošanu tikai telpās, kur temperatūra ir zem noteiktās vai kur noteikts obligāts temperatūras režīms, kā arī iespēju robežās tiks regulēta laboratorijas iekārtu, kas vidēji patērē elektroenerģiju vairāk nekā 50 kilovatstundas darba dienā, darbība, tai skaitā izvērtējot iekārtas darbināšanu stundās, kad elektroenerģijas tarifs ir zemāks.

Papildus LU noteica konkrētu darba laiku LU ēkās līdz šī gada 23. decembrim, kā arī plānots veikt izmaiņas studiju procesā no 12. decembra līdz 5. martam.

Studijas 2022./2023. akadēmiskā gada rudens semestra pēdējās divās studiju nedēļās iespēju robežās plānots organizēt attālināti. Rudens semestra sesijas klātienes eksāmenus visas fakultātes plāno tikai atsevišķās LU ēkās.

Citās ēkās eksāmenus var plānot tikai izņēmuma kārtā, kuru realizācijai ar atsevišķu LU vadības lēmumu ēkas darbības režīms tiek precizēts uz eksāmenu laiku. Šādā gadījumā eksāmenu norisi plāno pēc iespējas īsākā laika periodā.

LU aicina fakultātes izstrādāt plānu attālinātu studiju nodrošināšanai visās studiju programmās pavasara semestrī no 6. februāra līdz 5. martam.

Universitāte norāda, ka nosacījumi studiju procesa organizēšanai var tikt pārskatīti, ja līdz 17. novembrim būtiski mainās energoresursu tarifi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti