Panorāma

Beigusies sarakstu iesniegšana pašvaldību vēlēšanām

Panorāma

J.Reirs: Jelgavas pašvaldība rīkojas gļēvi

LU pārdala budžeta vietas par labu eksaktajām un dabaszinātnēm

LU pārdala budžeta vietas par labu eksaktajām un dabaszinātnēm

Latvijas Universitāte (LU) pārdalījusi valsts apmaksātās budžeta vietas par labu dabaszinātņu studiju programmām. Tādu lēmumu pēc Izglītības ministrijas prasības pirmdien, 24.aprīlī, pieņēmis universitātes Senāts.

Tikmēr  daudzās pedagoģijas, kā arī humanitāro un sociālo zinātņu programmās no nākamā studiju gada budžeta vietu būs mazāk.  

Nākamajā studiju gadā Latvijas Universitātē kopumā būs 4610 budžeta vietas. Tas ir par 10 vairāk nekā pašreiz. Taču galvenās izmaiņas gaidāmas tieši no esošo budžeta vietu pārdalīšanas starp dažādām studiju programmām. Piemēram, lielākie budžeta vietu pieaugumi būs datorzinātnēs, bioloģijas un ķīmijas studijās, arī citās eksaktajās un dabaszinātnēs.

Daļā programmu budžeta vietu skaits nemainās, bet visvairāk – kopumā 200 budžeta vietu – samazinās humanitāro un sociālo zinātņu, kā arī pedagoģijas studiju programmās. Uz šādām pārbīdēm uzstājusi Izglītības ministrija.

LU rektors Indriķis Muižnieks stāsta, ka uz to uzstāj arī Ekonomikas ministrija, sakot, ka nākotnē tieši dabaszinātņu, inženierzinātņu jomās un datorzinātnēs būs nepieciešami daudzi izglītoti cilvēki, bet skolotāju skaits ir jāsamazina un sociālo un humanitāro zinātņu jomā mums it kā ir pārprodukcija.

“Tam es, protams, nepiekrītu. Arī tās pašas dabaszinātnes un inženierzinātnes vienas neko neizdarīs. Tās var sasniegt vajadzīgos mērķus saimniecības un sabiedrības attīstībā tikai tad, ja tas ir kopā gan ar juristiem, gan filologiem,” uzskata Muižnieks.

Universitātes Senāta studentu pārstāvji no rīta vēl nebija droši, vai balsojumā atbalstīs šādas izmaiņas, jo bažījās, ka to dēļ jau esošie studenti varētu pēkšņi pazaudēt savas budžeta vietas.

“Mēs satikāmies ar rektoru no rīta, izrunājām visu procesu. Rektors nāk pretī mums. Mēs šobrīd gatavojam rektora rīkojumu, kas būtu līdz 15.maijam iesniedzams, kas noteiktu rotācijas principus un vadlīnijas, pēc kurām studenti varēs nodrošināties, ka nebūs izmešanas no studijām gada vai semestra vidū,” stāsta LU Studentu padomes priekšsēdētāja Signe Skutele.

Rīgas Tehniskā universitāte lielas iekšējas budžeta vietu pārbīdes neplāno, jo jau pašreiz lielākā daļa ir eksaktās jomas studijas. Tikmēr Daugavpils Universitāte, kurā ir ļoti dažādu jomu studijas, jau pēdējos četrus gadus pakāpeniski budžeta vietas pārdala par labu eksaktajām un dabaszinātnēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt