4. studija

Zemē pie Nacionālā Mākslas muzeja drūp un plaisā stikla griesti.

4. studija

Vai likums atļauj pirkt un pārdot militāros formas tērpus?

LU Botāniskā dārza jaunais žogs jau sācis sadalīties.

LU Botāniskajā dārzā sākusi drupt nesen uzliktā sēta

"4. studijas" skatītāja Jana pamanījusi, ka nesen uztādītās Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza sētas apakšdaļa daudzviet jau sākusi drupt. Tāpēc radies jautājums par būvniecības kvalitāti un to, cik ilgi sētai būtu jākalpo.

"Apaļi divi gadi ir riņķī, apaļi divi gadi, sētas likšana ilga vairāk kā vienu gadu un pagājušoziem pamanījām, ka parādās problēmas ar pasētu. Sākotnējā daļa, kur te iesākas riteņbraucēju celiņš ir laba, nekādas problēmas nav pamanāmas. Bet te, kā saka, ir pirmais vēstnesis, un tālāk aiziet vesela sērija ar drūpošām pasētām. Diemžēl tas garantijas laiks ir garām, un tā tagad ir lietotāja paša rūpe, kā saka, kā lai šo te, zināmā mērā vizītkarti, uzturētu kārtībā," situāciju skaidro Uldis Kondratovičs, LU Botāniskā dārza direktors. 

Apsekojot sētu, Botāniskā dārza direktors ir konstatējis 50 bojātas pasētas. Vienu konkrētu iemeslu, kādēļ šāda situācija radusies tik drīz pēc sētas uzstādīšanas, nosaukt esot grūti.

"Šeit, kā mēs varam redzēt pēc ceļazīmēm, ir riteņbraucēju ceļš un šīs te zonas apsaimniekotāji sāli nežēlo ziemā, jo te arī gājēji pārvietojas. Otrs ir faktors, kuru patiesībā man ir ļoti grūti nokomentēt – kāds ir bijis būvnieku apsvērums šo te klājumu segt līdz pašai pasētai, jo sākotnējā zonā starp ietvi un pasētu ir nosacīta zaļā zona. Diezgan smilšaina, bet tomēr buferzona. Visticamākais, ka tā minētā problēma ir vesels apstākļu kopums, kurā mēs neizslēdzam arīdzan kādu nekvalitatīvu pasētu partiju," saka Kondratovičs.

Patlaban LU Botāniskais dārzs kopā ar universitāti lemj par iespējamajiem risinājumiem, kā problēmu novērst, un šobrīd izskatās, ka bojātās pasētas būs jāmaina.

"Universitātei, protams, vajadzību ir daudz, ļoti daudz dažādu objektu, un var jau arī saprast, ka situācija nav tik vienkārša, ko pāris dienu laikā pāris remontstrādnieki var atrisināt, jo šeit ir runa par asfalta griešanu un zāģēšanu, turklāt man ir aizdomas, ka šīs pasētas tā tik vienkārši nevar izņemt laukā, demontējot stabus, tā ka darbi varētu būt diezgan lieli, un Universitāte plāno šos darbus savā reģistrā ierakstīt nākamajā gadā," saka LU Botāniskā dārza direktors.

Veikt pārbaudes par sētas materiālu kvalitāti Botāniskais dārzs šobrīd neplāno. Tas arī būtiski neko neatrisinātu, tāpēc tagad atliek cerēt, ka Universitātei izdosies rast finansējumu sētas atjaunošanai neplānoti drīz pēc tās uzstādīšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt