De Facto

Ārzemnieki pērk, vietējie -- īrē

De Facto

Zolitūdes traģēdijā cietušais kasieris atveseļojas

Oficiālais darbu vadītājs Zolitūdē nav strādājis

LTV: Zolitūdes «Maxima» konstrukciju montāžas vadītājs objektā nav strādājis

Metāla konstrukciju montāžas darbu vadītājs Zolitūdes “Maxima” veikala ēkā oficiāli algā saņēmis nepilnus sešus latus mēnesī un objektā nekad nav parādījies, liecina LTV raidījuma “de facto” iegūtā informācija. Lai noformētu dokumentus, speciālista vārdu bez saskaņošanas izmantoja par darbiem atbildīgais apakšuzņēmējs, kurš arī viltoja viņa parakstu. 

Marta sākumā policija paziņoja, ka saistībā ar Zolitūdes traģēdiju sodīta pirmā persona. Ziņa bija visai skopa – sodītais ir vairāk nekā 60 gadus vecs vīrietis, kurš vairākos būvniecības dokumentos viltojis parakstu. Vainu viņš atzinis un sodu samaksājis. 

“De facto” noskaidroja, ka par paraksta viltošanu policijā vērsās viens no būvdarbu vadītājiem Andrejs Kuļešovs. Viņš apgalvoja, ka objektā nekad nav strādājis. Kuļešova uzvārdu bez viņa piekrišanas izmantojuši bijušie sadarbības partneri no firmas “Monce”. Viņi bija gribējuši viņu piesaistīt par darbu vadītāju kādā lielākā pasūtījumā, bet beigās to neizdarīja.

Par to Kuļešovs rakstīja arī Būvinženieru savienībai. “No 2011.gada janvāra līdz aprīlim, kad SIA “Monce” veica metālkonstrukciju montāžas darbus Zolitūdes objektā, saskaņā ar VSAA izziņu viņi uzskaitīja man mēneša darba algu 5,95 latu apmērā. Pat šo niecīgo summu neesmu saņēmis. [..] Pēc tam, kad no masu saziņas līdzekļiem es uzzināju par manu it kā piedalīšanos Zolitūdes objekta būvniecībā, es piezvanīju SIA “Monce” un tās darbinieki apstiprināja, ka manu uzvārdu bez manas piekrišanas izmantoja, lai noformētu dokumentus,” atklāja Kuļešovs. 

“Maximas” metāla konstrukciju likšanu pasūtīja “Re&Re” apakšuzņēmumam “Vikom”, bet tas nezināmu apstākļu dēļ noslēdza līgumu ar firmu “Monce”.

No policijas sniegtajiem datiem var izsecināt, ka sodītais ir “Monce” īpašnieks un valdes loceklis Viktors Ivanovs.

Uzņēmumu reģistram norādītajā dzīvesvietas adresē vīrietis nebija sastopams ne darba dienā, ne brīvdienā. Arī firmas adresē bijušais kolēģis nezināja, kur viņu meklēt, vien norādot, ka viņš šeit vairs nestrādā un arī pati “Monce” vairs neeksistē.   

Sastaptais darbinieks “De facto” sacīja, ka pats Zolitūdes “Maxima” celtniecībā nepiedalījās, bet nu jau darbību pārtraukusī strādāja gan. “Konstrukcijas cita firma taisīja. Viņi tikai palūdza samontēt. Viņi arī skrūves iedeva un savas konstrukcijas,” sacīja darbinieks.

To, ka parakstu viltojis Ivanovs, īsā telefonsarunā “de facto” apstiprināja Andrejs Kuļešovs. 

“Jā, viņš. Bet es neko vairāk nezinu un negribu zināt, man nav ko teikt. Es neesmu tur objektā bijis un nezināju, kas tur notiek,” sacīja Kuļešovs.

Viņš apgalvoja, ka par sava paraksta viltošanu uzzinājis pēc traģēdijas no preses.  

Būvkonstruktors Aldis Grasmanis, kurš pēc “Re&Re” pasūtījuma veica Zolitūdes projekta ekspertīzi, kurā atklāja nepareizi aprēķinātas slodzes, uzskata, ka  konstrukciju montāžu bez sertificēta vadītāja klātbūtnes ir nepieļaujama.

Ja konstrukciju montāža notikusi bez sertificēta speciālista klātbūtnes, tad “notikusi nosacīti pretlikumīga darbība, montāža nav veikta atbilstoši likumdošanai”, sacīja  Grasmanis.

Ģenerāluzņēmējs “Re&Re”, kas iepriekš sniedzis atbildes uz medijus interesējošiem jautājumiem par Zolitūdes projektu, atteica “De facto” atbildēt, vai tiešām neviens nepamanīja, ka norādītais būvdarbu vadītājs objektā neatrodas un vai tiešām nevienam neradās aizdomas par parakstu viltošanu.

Policija skaidro, ka dokumentu viltotājs sodīts kā pirmais, lai nenovilcinātu visas lietas izmeklēšanu, un ņemot vērā, ka konkrētais nodarījums pēc Krimināllikuma kvalificējams kā mazāk smags.

Vīrietim piemērots prokurora noteikts sods - 1920 eiro. Šis sods neizslēdz iespēju vainīgo saukt pie atbildības arī par citiem nodarījumiem, ja tādus atklās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt