Nelaime Viļakas novada Žīguros notikusi sestdien dzinējmedībās. Proti, mednieki kādā noteiktā meža apgabalā uz ceļa vai meža stigas nostājas ar zināmu atstatumu cits no cita, veidojot mednieku līniju. Paralēli tai cauri mežam dodas dzinēji. Mednieks, kas stāv mednieku līnijā, savu vietu drīkst pamest tikai tad, kad dzinēji pabeiguši savu gājienu cauri mežam, sauktu par mastu.
"Masts vēl nebija izdzīts, dzinēji vēl turpināja dzīt šo mastu, medību vadītājs ir pametis savu norādīto stāvvietu, pārvietojies pa šo te mednieku līniju tā kā dzinējiem līdzi," pastāstīja Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis.
Savukārt mednieks, kurš raidīja liktenīgo šāvienu, bija pametis savu vietu uz mednieku līnijas un devies 3–4 metrus dziļāk mežā.
"Vienkārši viņš, visticamāk, uz skaņu, uz kaut kādu kustību, uz troksni izšāva caur eglītēm, kas aizsedza mērķi un ar karabīnes, medību šaujamieroča lodi nāvējoši ievainoja mednieku, medību vadītāju vēdera rajonā," stāstīja Lūsis.
"Tika noskaidrots, ka iespējamā vainīgā persona, 1991. gadā dzimis vīrietis, un bojāgājušais ir pārkāpuši vairākus medību noteikumus, kā arī veikuši nepiesardzīgas darbības, kā rezultātā arī ir notikusi šī nelaime," informēja policijā.
Valsts meža dienesta speciālists norādīja, ka šāvējs pārkāpis būtiskus medību noteikumus – ieejot dziļāk mežā, patvaļīgi mainījis savu atrašanās vietu.
Tāpēc sanācis šāvienu izdarīt no neatļauta leņķa, turklāt virzienā pret mednieku līniju. Likumdošanā arī skaidri noteikts, ka nedrīkst šaut, ja mērķis nav labi redzams, to aizsedz koki, krūmi vai zāle.
"Būtiskākais ir tas, ka šauts pa neskaidri redzamu mērķi, – ja jau viņš būtu redzējis, ka nāk cilvēks, pārliecinājies par mērķi, visticamāk, protams, ka neizdarītu šādu šāvienu. Tas ir viennozīmīgi skaidrs,
vienkārši tas, ka dzird kaut ko un šauj, tas nav pieņemami, nekādā veidā tā nav attaisnojama rīcība," uzsvēra Lūsis.
Latvijas Televīzijai zināms, ka traģiskajā negadījumā dēls izdzēsis tēva dzīvību. Krimināllikuma 123. panta 2. daļa, pēc kuras ierosināts kriminālprocess par sestdien notikušo, paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu vai piespiedu darbu.