LTV: VID par «aplokšņu algu» izmaksu ēdināšanas uzņēmumā «Get food» lūdz apsūdzēt trīs personas

Valsts ieņēmumu dienests (VID) 2022. gada janvārī prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtījusi kriminālprocesu pret trīs personām par grāmatvedības uzskaitē neuzrādītas darba samaksas izmaksu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā kādā ēdināšanas uzņēmumā, informēja VID. Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esoša neoficiāla informācija liecina, ka “aplokšņu algas” maksātas 2020. gadā likvidētajā uzņēmumā  SIA “Get food” , kuram savulaik piederēja restorāns “Kuk Buk” Rīgā, Pulkveža Brieža ielā.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka uzņēmums, kurš nodarbojas ar ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, saimnieciskās darbības laikā no 2016. gada novembra līdz 2018. gada aprīlim grāmatvedības reģistros nav uzrādījis darba algas pilnā apmērā. Neuzrādīto un neaprēķināto darba samaksu ir neoficiāli izmaksājis uzņēmumā strādājošiem darbiniekiem vairāk nekā 29 000 eiro apmērā.

Uzņēmums nodokļu administrācijai sniedza nepatiesu informāciju saturošus dokumentus par darba samaksu, tādējādi nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas vairāk nekā 22 000 eiro apmērā. Tāpat noskaidrots, ka uzņēmums laika posmā no 2018. gada janvāra līdz 2019. gada martam nenomaksāja likumos noteiktā termiņā nodokļu maksājumus vairāk nekā 45 000 eiro apmērā.

Kopējais valsts budžetam nodarītais kaitējums ir vairāk nekā 67 000 eiro apmērā.

“Uz pēdām šim noziegumam mēs nācām, pateicoties kādam bijušajam šī restorāna darbiniekam, kurš griezās pie mums ar sūdzību, tālāk šo lietu izmeklējot mēs nopratinājām 47 darbiniekus, kuri apstiprināja ar konkrētiem skaitļiem un laika periodiem, kad saņēmuši aplokšņu algas,” norādīja VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš.

Kriminālprocess 2022. gada janvārī nosūtīts Nodokļu un muitas lietu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzēti Krimināllikumā par darba samaksas noteikumu pārkāpšanu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Kriminālvajāšanu lūgts uzsākt pret trim ar šo uzņēmumu saistītām personām – īpašnieku,  menedžeri un faktisko uzņēmuma vadītāju.

Podiņš pastāstīja: “Šī uzņēmuma bijušajai amatpersonai un īpašniekam arestēti nekustamie īpašumi, kur kadastrālā vērtība ir aptuveni 90 000 eiro apmērā.”

VID piebilda, ka saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19. pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt