LTV: VID ieradies ar «ss.lv» saistītajā SIA «Fotki» un pieprasījis datubāzes kopēšanu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji piektdien, 4. augustā, pēcpusdienā ieradušies ar SIA “Internet” īpašniekiem saistītajā SIA “Fotki” veikalā Rīgā, Valdemāra ielā 25 un lūguši iespēju nekavējoties piekļūt datubāzei un veikt visas datubāzes kopēšanu, ziņo Latvijas Televīzija.

Uz SIA “Fotki” pārstāvja jautājumu, pie kura uzņēmuma konkrēti viņi ir ieradušies un kādus datus vēlas kopēt, VID darbinieki atbildējuši, ka ir ieradušies pie daudziem uzņēmumiem - piemēram pie SIA “SS”.

Uz uzņēmuma pārstāvja lūgumu izsniegt rakstisku informācijas pieprasījumu, VID darbinieki to esot atteikušies darīt. 

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Fotki" īpašnieki vienādās daļās ir Mārtiņš Līnis un Karina Užova. "Fotki" pērn strādāja ar 260 675 eiro apgrozījumu un guva 17 149 eiro peļņu, vēsta LETA.

Jau vēstīts, ka VID ceturtdien, 3. augustā, paziņoja par lēmumu apturēt SIA “Internet” un ar to saistītās populārās sludinājumu vietnes “ss.lv” darbību. Šāds lēmums pieņemts, jo uzņēmums atteicies sniegt informāciju par nereģistrētiem auto tirgotājiem. VID esot pamats uzskatīt, ka šajā portālā sludinājumus ievieto arī nodokļu krāpnieki, īpaši auto tirdzniecības jomā. Ceturtdienas vakarā "ss.lv" domēna vārds ir mainīts uz "ss.com" un arī logo lapas augšējā stūrī rāda "ss.com". 

VID nosūtītajā pieprasījumā par sludinājumu portāla "ss.lv" bloķēšanu minēta vēl virkne ar SIA "Internet" saistītu domēna vārdu. Bez "ss.lv" iesniegumā minēti arī "2000.lv", "auto.lv", "dch.lv", "dorfman.lv", "doska.lv", "firenet.lv", "ftp.lv", "inet.lv", "internet.lv", "kasko.lv", "madam.lv", "moneta.lv", "multisistema.lv", "myphoto.lv", "netmail.lv", "noma.lv", "octa.lv", "pulse.lv", "showbar.lv", "sludinajumi.lv", "sound.lv", "sys.lv" un "titans.lv".

Kā novēroja aģentūra LETA, liela daļa no šīm vietnēm pāradresē lietotājus uz "ss.com", vēl dažas - uz "fotki.lv". Visu domēnu lietotājs ir ar "ss.lv" īpašniekiem saistītais SIA "Internet".

Kā liecina "firmas.lv" dati, SIA "SS" pieder Jurim Līnim un Andrejam Kivackim vienādās daļās, savukārt SIA "Internet" īpašnieki ir Juris Līnis (50%), Andrejs Kivackis (25%) un Sergejs Kivackis (25%), ziņo LETA.

SIA "SS" apgrozījums pērn bija 5,5 miljoni eiro, bet peļņa 4,1 miljons eiro. SIA "Internet" apgrozījums pērn bija 1,2 miljoni eiro, bet peļņa 227 917 eiro. Pērn "Internet" nodokļos valsts budžetam kopumā samaksāja 229 740 eiro, savukārt "SS" pērn nodokļos samaksāja 1,922 miljonus eiro, tostarp iedzīvotāju ienākuma nodoklī 309 550 eiro, vēsta LETA, atsaucoties uz "Firmas.lv" informāciju.

1 komentārs
Andrejs Bubinduss
Latvijas Republikas Valsts ieņēmuma dienesta prakse līdz šim un tagad ir totālas kontroles ieviešana par jebkuru uzņēmēja, saimnieciskās darbības veicēja - un- kas tieši apdraud cilvēka tiesības un brīvības pamatprincipus- nesaimnieciskās darbības veicēja rīcībām, darbībām, un - nodomiem. Līdz ar to patlaban VID uzsāktā kamapaņa, veicot LR interneta vietņu turētāju iebaidīšanu un ierobežošanu, klasificējama kā tiešās diskriminācijas forma, sākot visu saimnieciskās darbības veicēju un nesaimnieciskās darbības veicēju masveida iebaidīšanu, ierobežošanau un terorizēšanu. Jebkuras šāda veida VID kampaņu darbības rada tiešus un netiešus zaudējumus, kurus mērgļi no VID netaisās segt, tieši pretēji- VID plāno sākt šo pārbaužu piesegā veikt masveida aplikšanu ar papildus safabricētu pārkāpumu soda naudām un uzrēķiniem.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti