LTV šogad steidzami nepieciešami 2 miljoni eiro; nākamgad – papildu 10 miljoni eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Novecojusī tehnika un infrastruktūra apdraud Latvijas Televīzijas (LTV) darbību, un šo problēmu risināšanai šogad nepieciešami aptuveni 2 miljoni eiro, kurus LTV lūdz piešķirt no līdzekļiem neparedzētajiem gadījumiem. Savukārt atalgojumam, ieguldījumiem tehnoloģijās un reklāmas ieņēmumu kompensācijai pēc iziešanas no reklāmas tirgus nākamgad LTV nepieciešami papildu 10 miljoni eiro, liecina LTV aplēses.

ĪSUMĀ:

  • LTV iesniedz NEPLP ziņojumu par 2020. – 2022. gada stratēģiju.
  • Ziņojumā arī definētas uzņēmuma kritiskās vajadzības, kas jārisina steidzami.
  • Šogad valsts dotācija sedz tikai daļu no nepieciešamā, turpinot LTV stagnāciju.
  • Šogad jāmaina programmu izlaides komplekss, jārekonstruē elektrības apakšstacija.
  • Tāpat steidzami jāstiprina darbinieku un LTV infrastruktūras drošība.
  • Tam kopumā nepieciešami nepilni 2 miljoni eiro.
  • Šos līdzekļus lūgts piešķirt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.
  • Nākamgad jāuzlabo LTV darbinieku atalgojuma konkurētspēja.
  • Jāiegulda vienotā studiju režiju kompleksa izveidē.
  • Jānodrošina ienākumu līmenis pēc iziešanas no reklāmas tirgus.
  • LTV: 2021. gadā nepieciešami papildu līdzekļi - vairāk nekā 10 miljoni eiro.

Latvijas Televīzija 15. janvārī iesniegusi Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) informatīvo ziņojumu par vidēja termiņa darbības stratēģijas (2020.-2022. gadam) ieviešanu un attīstībai nepieciešamajiem priekšnoteikumiem.

Ziņojumā apkopota informācija par šābrīža situāciju, raksturota finanšu situācija un vēlreiz akcentēts, ka LTV ilgu laiku bijusi spiesta darboties nepietiekama finansējuma apstākļos, kas radījis būtiskas problēmas nodrošināt ilgtermiņa ieguldījumus tehnoloģiju attīstībā.

Tādēļ ziņojumā arī definētas uzņēmuma kritiskās vajadzības, kas jārisina steidzami.

Šogad valsts dotācijas sedz tikai daļu no operatīvajai darbībai nepieciešamā finansējuma, tādējādi turpinot gadiem ieilgušo stagnāciju kā satura attīstības, tā arī tehnoloģiju un infrastruktūras finansēšanas jomās.

Pašlaik LTV ir nepieciešami ilgtermiņa ieguldījumi, bez kuriem tiktu apdraudēta darbība.

Pirmkārt, nepieciešams nomainīt programmu izlaides kompleksu jeb PIK, kas iegādāts 2010. gadā jau kā iepriekš lietots aprīkojums un ražotājs vairs nespēj nodrošināt tehnisko atbalstu tik novecojušām tehnoloģijām, turklāt dažām tehniskajām komponentēm – jau kopš 2014. gada.

Otrkārt, nepieciešams stiprināt elektroapgādes infrastruktūru, rekonstruējot LTV transformatora apakšstaciju. Novecojusī elektrības apakšstacija darbojas jau vairāk nekā 35 gadus, kaut arī tās rekomendējamais ekspluatācijas laiks ir 25 gadi.

Treškārt, jāstiprina darbinieku un LTV infrastruktūras drošība, jo Zaķusalas ēkā ikdienā uzturas arī daudzi nomnieki. Drošības risinājumam jānodrošina iespēja LTV redakcijām, tehnisko un atbalsta darbinieku, studiju, režiju un citām LTV lietošanā esošām telpām piekļūt tikai un vienīgi LTV darbiniekiem, novēršot nepiederošu personu iekļūšanu LTV telpās.

Arvien aktuāls ir jautājums arī par sabiedriskās televīzijas darbinieku atalgojumu. Nepieciešams papildu finansējums, lai uzlabotu atalgojuma līmeņa konkurētspēju, lai tas tuvotos 2018. gada līmenim valstī.

Kopš 2019. gada sākuma LTV darbojas vienotā studiju režiju kompleksa pirmās kārtas ietvaros uzstādītais aprīkojums. Nepieciešams papildu finansējums, kas ļautu īstenot projekta nākamās kārtas un pilnībā nodrošinātu LTV studiju režiju darbību vienota kompleksa ietvaros.

2021. gada 1. janvārī, izejot no reklāmas tirgus, būtiski saruks LTV saimnieciskās darbības ieņēmumi. Ieņēmumu samazināšanās 2020. gada laikā ir neprognozējama – ir skaidrs, ka tie samazināsies, bet krituma apjomi atkarīgi gan no auditorijas mediju patēriņa paradumu maiņas, gan atsevišķu preču un pakalpojumu reklāmu ierobežojumiem sabiedrisko mediju platformās. Tādēļ nepieciešama pilnvērtīga un aprēķinos balstīta kompensācija par reklāmas tirgus pamešanu.

Latvijas Televīzija veikusi detalizētus aprēķinus. Lai nodrošinātu darbības nepārtrauktību – nomainītu PIK, veiktu transformatora apakšstacijas rekonstrukcijas projekta pirmo posmu un īstenotu LTV fiziskās drošības sistēmas stiprināšanu – kopumā nepieciešami nepilni 2 miljoni eiro.

Šos līdzekļus lūgts piešķirt no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Savukārt, lai nodrošinātu LTV darbinieku atalgojuma konkurētspēju, turpinātu vienotā studiju režiju kompleksa izveidi un nodrošinātu uzņēmuma ienākumu līmeni pēc iziešanas no reklāmas tirgus, informatīvajā ziņojumā norādīts uz nepieciešamību atbalstīt 2021. gada budžeta prioritāro pasākumu. 2021. gadā nepieciešamie papildu līdzekļi šo vajadzību īstenošanai kopumā veido vairāk nekā 10 miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti