Labrīt

Ludzānieti pārsteidz odze no veikalā pirkta zemes maisa

Labrīt

PVD: Rudenī varētu turpināt mežacūku izšaušanu Āfrikas cūku mēra apturēšanai

LTV satura valdes locekļa amatam virza Ņesterovu, Semjonovu un Valdnieku

LTV satura valdes locekļa amatam virza Ņesterovu, Semjonovu un Valdnieku

Uz Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļa amatu satura jautājumos virza trīs kandidātus, no kuriem vienu Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) varētu ievēlēt ceturtdien. Latvijas Radio ir zināms, ka izvirzīts pašreizējais valdes loceklis programmu attīstības jautājumos Sergejs Ņesterovs, LTV Programmu daļas direktore Jana Semjonova un izklaides šovu producents komerctelevīzijās Kristaps Valdnieks. 

Jau ziņots, ka LTV paudusi bažas par iespējami negodprātīgu valdes locekļu atlases procedūru, jo būtisko valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumos varētu ieņemt nevis iespējami profesionālākais kandidāts, bet gan kompromisa figūra starp NEPLP un politiķiem. Tikmēr uz vakanto valdes locekļa vietu finanšu un tehnoloģiju jautājumos nevirzīs nevienu no konkursa kandidātiem.

LTV valdes locekļu pilnvaras beigsies 8.aprīlī un pašlaik uz atkārtotu termiņu bez konkursa apstiprināts tikai LTV vadītājs Ivars Belte. Valdes locekļus programmu attīstības un finanšu un tehnoloģiju jautājumos meklēja slēgtā konkursā. Par to, kurš būs par saturu atbildīgais, NEPLP varētu balsot ceturtdien, 31.martā.

Radio zināms, ka atbalstīti šādi kandidāti: pašreizējais valdes loceklis Sergejs Ņesterovs, LTV Programmu daļas direktore Jana Semjonova un izklaides šovu producents Kristaps Valdnieks.

Par balsojumu satraucas LTV .

Neoficiāli zināms, ka Valdnieks atbalstīts pēc tam, kad kritiski novērtēts Ivars Āboliņš kā Nacionālajai apvienībai tīkams kandidāts.

"Es neko nekomentēšu. Neko nezinu par to," to Latvijas Radio noteica Āboliņš. Taujāts, vai viņu nekas nesaista ar Nacionālo apvienību, Āboliņš noteica: Nē, tikai tas, ka es pazīstu un esmu kopā ceļojis, tas arī viss." 

Āboliņš telefona sarunā otrdienas, 29.marta, rītā bija nerunīgs, bet LTV pauda viedokli, ka simpātijas pret kādu politisko spēku varētu graut sabiedriskā medija zīmolu.

LTV Ziņu dienesta vadītāja Iveta Elksne arī stāstīja, ka esot aizdomas par to, ka televīzijas darbiniekus NEPLP varētu neatbalstīt.

Nominācijas komisijā uzaicināta arī LTV arodbiedrības valdes locekle, bet, kad vētīti kandidāti, viņai palūgts aiziet.

"Tā informācija, kas ir mūsu rīcībā, ka ir kāds NEPLP loceklis vai locekļi, kuri uzskata, ka neviens no Latvijas Televīzijas darbiniekiem nedrīkst kļūt par valdes locekli, kas, manuprāt, ir absolūti diskriminējoši. Tas vēlreiz apliecina, ka tiek meklēta kompromisa figūra, kas ir izdevīga pašam NEPLP un politiķiem. Mēs gribam, lai konkurss būtu godīgs un lai izvērtētu katra kandidāta profesionalitāti un spēju vadīt kolektīvu un arī saturu. Šobrīd mums ir bažas, ka notiek dažādas spēles, lai tas nenotiktu," norādīja Elksne.

Otrdien izlemts Āboliņu nevirzīt LTV valdes locekļa amatā un viņa vietā atrasta kompromisa figūra - Kristaps Valdnieks. Valdnieks pirms desmit gadiem strādājis "Panorāmā", pašlaik producē izklaides šovus komerciālajās televīzijās. Viņa sieva strādā televīzijas kanālā LNT un tas radot bažas par iespējamu interešu konfliktu. Pašlaik tiesa skata strīdu, kurā LNT apsūdz LTV par rīta ziņu raidījuma formāta autortiesību pārkāpumiem. Interešu konfliktu pats Valdnieks nesaskata.

"Es to komentēju tā, ka, cik man ir zināms, viņa ir ārštata autors, es neredzu tur interešu konfliktu. Mums ir ar sievu daudzi citi jautājumi par ko mums runāt mājās, bet es tiešām tur neredzu interešu konfliktu nekādu šobrīd," norādīja Valdnieks.

NEPLP vadītāja Aija Dulevska situāciju nekomentēja, aicinot zvanīt ceturtdien. Nedaudz runīgāks bija komisijas loceklis no Pārresoru koordinācijas centra – Vladislavs Vesperis.

"Pilnīgi noteikti nevaru apstiprināt jūsu bažas par spiedienu no politiķiem vai no padomes. Mēs šeit visi koleģiāli strādājam.

Nu šeit nevar būt šaubu par to, ka kāds tiek šaubīgā veidā bīdīts vai ievēlēts," noteica Vesperis.

Tikmēr LTV arodbiedrība sagatavojusi NEPLP vēstuli. Tajā izteikts darbinieku atbalsts Janai Semjonovai. Pašreizējo valdes locekli Sergeju Ņesterovu vairums LTV darbinieku neatbalstot, stāsta arodbiedrības valdes priekšsēdētāja Sarmīte Plūme.

"Arodbiedrības biedri un arī valdes locekļi, dažs labs teica, ka viņi nemaz nezina, ko Sergejs Ņesterovs dara.

Cilvēki, kas ikdienā dara radošu darbu, viņi nevar Sergeju Ņesterovu novērtēt, jo viņi nezina, ko viņš dara," stāsta Plūme.

LTV otrdien darīja zināmu savu viedokli par labu Janai Semjonovai LTV valdē. "Jābūt politiski neitrālam kandidātam," skaidroja Plūme.

Par televīziju atbildīgā NEPLP locekle Dace Ķezbere uzskata, ka izvēle jāizdara par labu radošākajam no kandidātiem.

"Manuprāt, vislabāk būtu, tad, ja  tas cilvēks, kas atbild par programmu, ir radošs, viņam ir svaigs un savs skatījums uz to, kā Latvijas Televīzijas programmām, kanālam īpaši – kā attīstīties tālāk," teica Ķezbere.

Tas, kurš ieņems par saturu atbildīgo amatu LTV valdē, varētu būt zināms ceturtdien. Tikmēr uz valdes locekļa amatu finanšu un tehnoloģiju jautājumos, visticamāk, sludinās atkārtotu konkursu.

Jau ziņots, ka uz LTV divu valdes locekļu amatiem līdz 7.martam bija pieteikušies astoņi kandidāti. Viņi kandidē uz valdes locekļa amatu finanšu vadības jautājumos, kā arī valdes locekļa vietu programmu attīstības jautājumos. Pretendentu vērtēšana nevar notikt ilgāk par 31. martu.

LTV valdi kopš 2013.gada vada Ivars Belte, par programmu attīstību atbild Sergejs Ņesterovs, bet par finansēm un tehnoloģijām – Māris Skujiņš. Šīs LTV valdes pilnvaru termiņš beidzas 8.aprīlī. Ar LTV vadītāju Belti NEPLP pagarināja līgumu, savukārt pārējos divos locekļus meklē konkursā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt