Panorāma

Mudina atlikt lēmumu par LMT un «Lattelecom» apvienošanu

Panorāma

Latviešu literatūra pārkāpj valsts robežas

LTV kļūs interesantāka jauniešiem

LTV satura valdes locekļa amatā tomēr pārvēl Ņesterovu

Lai gan sākotnēji Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļa satura attīstības jautājumos Sergeja Ņesterova pilnvaras netika pagarinātas, tomēr otrdien, 5.aprīlī, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pārvēlēja viņu šajā amatā.

Lemjot par LTV valdes locekļa amatu, NEPLP sākotnēji nevarēja vienoties un pēc starpbalsojuma nolēma turpināt balsojumu par diviem kandidātiem – Ņesterovu un šovu producentu Kristapu Valdnieku.

Ņesterovs šajā amatā pārvēlēts ar trīs NEPLP locekļu balsīm – viņa kandidatūru  atbalstīja  Dace Ķezbere, Ainārs Dimants un Dainis Mjartāns. Savukārt Ivars Zviedris un NEPLP priekšsēdētāja Aija Dulevska atbalstīja Valdnieka kandidatūru.

Trešā pretendente uz valdes locekļa amatu bija  LTV Programmu daļas direktore Jana Semjonova, kurai atbalstu iepriekš bija paudusi Latvijas Televīzija radošo darbinieku arodbiedrību.

Balsojumā izšķirošais esot bijis Ņesterova redzējums par to, kā turpināt jau iesākto, vairuma padomes locekļu lēmumu pamatoja Dace Ķezbere.

“Ņesterovam bija pietiekami strukturēts redzējums, viņam bija laba prezentācija par to, kā attīstīties Latvijas Televīzijai nākamo piecu gadu laikā, ar ļoti konkrētiem piemēriem, ar izpratni par multimediju attīstību, par prioritātēm satura jautājumos. Tas redzējums bija pozitīvs un mūs pārliecināja. Turklāt viņš zina darbu, uzreiz varēs turpināt strādāt. Tas, kas bija mūsu vēlējums, ir tas, ka viņam ir jāizanalizē viss tas, ko viņam ir teikuši kolektīvā, viss tas, ko viņš ir dzirdējis iepriekšējās diskusijās,” norādīja Ķezbere. 

 Savukārt Dulevska skaidroja, ka, viņasprāt, “tomēr ir nepieciešams lielāks radošums, ka nepietiek tikai ar tādu strukturētu domāšanu, kas var analizēt esošo situāciju, bet ir jāredz, tā teikt, ārpus kastes jāprot iziet”.

“Tas bija mans galvenais motīvs, ka viņš ir apliecinājis sevi 20 gadu laikā televīzijā kā radošs cilvēks,” sacīja NEPLP vadītāja. 

Sola izvērtēt problēmas un labot

Atkārtoti ievēlētais valdes loceklis uzskata, ka jāturpina iesāktie darbi, proti, oriģināla satura īpatsvara palielināšana, kā arī jācenšas sasniegt jauniešu un cittautiešu auditorijas. To plānots darīt, veidojot tieši jauniešiem interesantu saturu abās valodās, kā arī vairāk televīzijas satura piedāvājot internetā.

"Tie divi lauki, kur ir ne tik labi rezultāti: saturs jauniešiem un saturs cittautiešiem vai krievvalodīgajai auditorijai. Ja mēs skatāmies uz Latvijas Televīziju, tad jauniešu auditorijai domāta satura nav, jo visa satura investīcija tiek vērsta uz plašāko demogrāfijas auditoriju. Lai sasniegtu tieši gados jaunākus cilvēkus, mums, protams, ir nepieciešams radīt raidījuma saturu, kas ir nepieciešams viņiem. Te ir tie paši satura jautājumi, kas pieaugušo auditorijai. Ziņas, tikai citā formātā. Aktuālās informācijas jautājumi, tikai citā formātā. Seriāli, tikai citā formātā.

Paskatieties uz jebko, ko televīzija veido plašai auditorijai, un šāda paša žanra saturs būtu nepieciešams arī jauniešiem," pauda Ņesterovu.

Ņesterovu iepriekš kritizējusi LTV radošo darbinieku arodbiedrība, argumentējot, ka televīzijas darbinieki nevarot valdes locekli novērtēt, jo viņi nezina, ko viņš dara. Viņš solīja šīs problēmas izvērtēt un labot.

Pārvēlētais LTV valdes loceklis Sergejs Ņesterovs
00:00 / 00:52
Lejuplādēt

Sarunā Latvijas radio raidījumā „Aktuālā intervija” Ņesterovs pauda, ka turpmāk ar arodbiedrību sadarbosies vairāk. Viņš atzina, ka iepriekš neesot sapratis sadarbības nozīmi ar arodbiedrībām valsts kapitālsabiedrībās. Tiesa, sadarbība ir vāja sliktās komunikācijas dēļ. „Bažas liecina tikai par informācijas trūkumu,” viņš komentēja iepriekš arodbiedrības paustās rūpes gadījumā, ja Ņesterovs turpinās strādāt LTV valdē.

Ņesterovs neslēpa, ka vēlas saglabāt esošo satura veidošanas komandu, jo jau iepriekš ir padarīti daudz labi darbi.

Ņesterovam turpmāk jāpilda dotie solījumi, kas līdz šim nerealizēti, norāda Dulevska. Piemēram, par aktīvāku sadarbību ar kādu no Latgales reģionālajām televīzijām. 

Vēlējās stiprināt komandu un reklamēt saturu

Savukārt Kristaps Valdnieks pēc sarunas ar NEPLP  žurnālistiem atklāja, ka izvaicāšana bijusi spraiga.

Valdnieks pauda, ka saredz nepieciešamību pēc izmaiņām LTV organizatoriskajās lietās, piemēram, nesūtīt žurnālistus no abiem televīzijas kanāliem vai dažādiem raidījumiem uz vieniem un tiem pašiem notikumiem. Attiecībā uz satura jautājumiem viņa pieredze producēšanas darbā un izklaidē varot palīdzēt reklamēt saturu un jau labos esošos raidījumus pasniegt veiksmīgāk, pauda Valdnieks.

Tikmēr Jana Semjonova solīja, ka viņai LTV saturs būtu galvenā darba prioritāte, tostarp saturs internetā. Viņa vēlētos turpināt iesākto, stiprinot LTV komandu.

Jau vēstīts, ka, beidzoties līdzšinējās LTV valdes pilnvaru termiņam, NEPLP nolēma pagarināt līgumu ar LTV vadītāju Ivaru Belti, savukārt pārējos divus locekļus  - finanšu vadības un programmu attīstības jautājumos - meklēja konkursā.

Uz LTV divu valdes locekļu amatiem līdz 7.martam bija pieteikušies astoņi kandidāti. Latvijas Radio ziņoja, ka LTV valdes locekļa amatam programmu attīstības jautājumos tiek vērtēta Sergeja Ņesterova, LTV Programmu daļas direktores Janas Semjonovas un izklaides šovu producenta komerctelevīzijās Kristapa Valdnieka kandidatūra.

LTV gan pauda bažas par iespējami negodprātīgu valdes locekļu atlases procedūru, jo būtisko valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumos varētu ieņemt nevis iespējami profesionālākais kandidāts, bet gan kompromisa figūra starp NEPLP un politiķiem.

Savukārt NEPLP priekšsēdētāja Aija Dulevska norādīja, ka kandidātu vārdu publiskošana radot spiedienu uz padomi. Tāpēc tika pieļauta iespēja, ka uz LTV satura valdes locekļa amatu varētu rīkot jaunu konkursu. Tomēr četri no pieciem NEPLP locekļiem nobalsoja par iesāktā konkursa turpināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt