Panorāma

Rosina apsūdzēt par iespējamu cilvēku tirdzniecību

Panorāma

Panorāma

Saeimai būs jālemj par A. Šlesera izdošanu

LTV: Saeimai būs jālemj par atļauju Šlesera tiesāšanas turpināšanai

Saeimai drīzumā varētu būt jālemj par deputāta Aināra Šlesera ("Latvija pirmajā vietā") izdošanu krimināllietas iztiesāšanas turpināšanai. Tiesībaizsardzības iestādes vērsušās Saeimā, prasot atļauju Šlesera tiesāšanai, liecina Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošā informācija.

Tā dēvētā otrā digitālās televīzijas krimināllieta jau atrodas Rīgas apgabaltiesā. Taču pēc Šlesera ievēlēšanas par Saeimas deputātu radās jautājums par to, vai viņu var turpināt tiesāt bez Saeimas piekrišanas.

Tagad Saeimā saņemts lūgums dot atļauju, un Mandātu komisija par atļaujas došanu lems tuvāko nedēļu laikā.

Šlesers ar savas preses pārstāves starpniecību informēja Latvijas Televīziju, ka neliks nekādus šķēršļus lietas izskatīšanai un aicinās citus deputātus balsojumā dot atļauju krimināllietas iztiesāšanas turpināšanai. Vienlaikus politiķis noliedza vainu sev izvirzītajās apsūdzībās.

Jāatgādina, ka šajā lietā līdzās Šleseram apsūdzēts arī ekspremjers Andris Šķēle, bijušais telekomunikāciju uzņēmuma "Tet" (tolaik "Lattelecom") valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis un citi.

Apsūdzības viņiem celtas par darbībām saistībā ar Satiksmes ministrijas 2008. gadā rīkoto konkursu TV programmu zemes apraides nodrošināšanai ciparformātā un uz tā pamata starp "Tet", "Hannu Digital" un Latvijas Valsts radio un televīzijas centru (LVRTC) noslēgtajiem līgumiem.

Ekonomisko lietu tiesa 2022. gada janvāra beigās attaisnoja visus tā dēvētajā otrajā digitālās televīzijas krimināllietā apsūdzētos. Spriedumu varēja pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti