Panorāma

Latvijā plosās brāzmains vējš

Panorāma

Daudz neskaidrību par LTV valdi

"Vienotības" ministru darba izvērtējums

LTV sabiedriskā žūrija vērtē: «Vienotībā» labākais ministrs - Rinkēvičs, sliktāk vērtētais – Reirs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), Nacionālā apvienība (NA) un "Vienotība" piektdien, 29.janvārī pabeidza darbu pie nākamās valdības deklarācijas, un sarunās piedalījās arī iespējamie nākamās valdības ministri. LTV izraudzītā sabiedriskā žūrija, vērtējot “Vienotības” pašreizējos ministrus, par labāko atzina ārlietu ministru  Edgaru Rinkēviču, bet lielākas šaubas bija par finanšu ministra Jāņa Reira darbību.

Kad Laimdotas Straujumas valdība krita, Latvijas Faktu jaunākajā aptaujā starp “Vienotības” ministriem iedzīvotāji visaugstāk – ar 14,9 punktiem vērtēja iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski. Ārlietu Edgaru Rinkēviču vērtēja ar 1,4 punktiem. Divus pārējos - izglītības un zinātnes ministri  Mārīti Seili un finanšu ministru Jāni Reiru iedzīvotāji vērtēja negatīvi.

“Vienotības” partneri  - Zaļo zemnieku savienības un Nacionālās apvienības deputāti Saeimā arī visaugstāk vērtē Kozlovski un Rinkēviču.

Bet atšķirībā no iedzīvotāju vērtējuma, Saeimā labas atsauksmes dzird arī par finanšu ministru Jāni Reiru un domā, ka Reirs jaunajā valdībā būtu veiksmīgs labklājības ministrs.

Turpretim LTV izraudzītā sabiedriskā žūrija – sociologs Arnis Kaktiņš, rakstniece Inese Zandere, ''Latvijas Mobilā telefona'' prezidents Juris Binde, ''De facto'' žurnāliste Inga Šņore, profesors Roberts Ķīlis un Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis  - tieši par Reiru izsaka lielākās šaubas.

Par pozitīvu gan žūrija atzīst, ka Reirs nav radījis īpašas problēmas un ,,redzēti arī sliktāki finanšu ministri, bet negatīvi ir tas, ka, salīdzinot ar savu priekšgājēju Andri Vilku, "izskatās drīzāk pēc vietas izpildītāja, neargumentē savas izvēles un  “nokaitinājis sociālos partnerus”, ir nedrošs, bez savas iniciatīvas.

Savukārt par izglītības un zinātnes ministres Mārītes Seiles pozitīvajām pusēm sauc to, ka viņa aktīvi strādājusi pie reformām. Žūrija gan piezīmē, ka ministrijas aparāts ir nekvalificēts un mazefektīvs, ministre ir pārāk labs cilvēks tā vadīšanai, un “bez savas partijas atbalsta jebkuram var nolaisties rokas”. Taču Seile bijusi progresīva, nav nobijusies no skolotāju arodbiedrības un citiem pārmērīgiem spiedieniem.

Par Riharda Kozlovska pozitīviem darbiem nosaukts tas, ka viņš aktīvi uztur dialogu iekšlietu nozarē,  izveidojis iekšlietu sistēmā Iekšējās drošības biroju. Negatīvi esot tas, ka viņam pietrūkst izlēmības. Žūrija arī piezīmēja, ka bēgļu jautājumus viņš uzkrāvis pārsvarā valsts sekretārei.

Kā pozitīvas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča iezīmes žūrija nosauca prasmi salāgot praktiskumu un drošību ar goda un valsts prestiža lietām, bet izteica piezīmi, ka  gribētos, lai viņš biežāk publiski skaidro ārpolitiskos soļus.  

Par Rinkēviču kā labāko ministru, kuram būtu jātupina darbs valdībā, vienprātīgi ir visi LTV uzrunātie eksperti. Savukārt Kozlovskim un Seilei ir pa vienam mīnusam, bet Reiram – divi. Taču, neraugoties uz šo vērtējumu, Seilei jaunajā valdībā vieta nav paredzēta - atšķirībā no Reira, kuram, šķiet, atļaus izmēģināt spēkus citā jomā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti