LTV raidījums «Melu laboratorija» analizēs propagandas «teātri»

Svētdien pulksten 17 pēcpusdienā Latvijas Televīzijā pirmoreiz būs skatāms raidījums „Melu laboratorija", kas pētīs dažādus Latvijas vēstures procesus un parādības oficiozās vēstures atspoguļojumā un centīsies atklāt sabiedrības maldināšanas principus un mehānismus.

Pirmā „Melu laboratorija" meklēs atbildes uz jautājumu, kas slēpās aiz uzvarošās propagandas par tālaika Padomju Latvijas galvaspilsētas Rīgas atbrīvošanu un aplūkos citus „teatralizētus" vēstures notikumus Latvijā Otrā pasaules kara laikā.

Savukārt 20. oktobrī „Melu laboratorija" pētīs padomju kolektivizācijas fenomenu – vissmagāko triecienu, ko Latvijas lauki piedzīvoja 20. gadsimtā.

Jaunā raidījuma „Melu laboratorija" uzmanības centrā būs pats vēstures jēdziens - centieni izprast, vai tā ir zinātne vai tomēr politika. Latvijā katra valdošā vara to traktējusi dažādi, taču patiesība vienmēr bijusi viena – bez lielvaru uzstādījumiem un to radītās mākslīgās realitātes. Raidījuma mērķis ir censties skatītājiem likt aizdomāties par sabiedrības apziņā esošajiem mītiem.

„Melu laboratorija" nepretendēs uz vēsturiskās patiesības atklāšanu, drīzāk piedāvās savas interpretācijas un pretrunu izgaismošanu viegli uztveramā formā, neiztiekot bez ironijas. Raidījumu vadīs Kārlis Būmeisters. Idejas autori - režisore Dace Slavinska un žurnālists Harijs Beķeris.

Raidījuma veidotāju un, cerams, arī skatītājus, priecē fakts, vēl pirms pirmās sērijas publicēšanas raidījuma režisore Dace Slavinska ieguvusi balvu 109 programmu konkurencē par labāko režisora darbu 20. Starptautiskajā festivālā "Agro Svit"  Ukrainas pilsētā Kameņecā Podoļskā. Balva saņemta par otro raidījumu, kas veltīts kolektivizācijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti