Sadaļas Sadaļas

LTV raidījuma operācijā «Pedofili» aizturēti skolās agrāk vai šobrīd strādājoši vīrieši

LTV raidījuma „Aizliegtais paņēmiens” (AP) operācijā „Pedofili” piecu aizturēto vidū ir vīrieši, kuri ir ģimenes cilvēki, kā arī cilvēki, kuri paši bērnībā vai jaunībā bijuši seksuāli izmantoti.

Ziņots, ka LTV raidījums „Aizliegtais paņēmiens” pirmdien vēstīja par operāciju „Pedofili”. Tajā informācijai, uzdodoties par 15 gadus vecu jaunieti, kurš vēlas seksuālas attiecības ar vīriešiem, atsaucās ap 100 cilvēku. Ar pieciem no viņiem puisis, kurš rakstīja vēstuli, piekrita tikties. Paralēli žurnālistu veidotajai operācijai, viņiem nezinot, tai pieslēdzās policija.

Operācijas laikā  kāds no vīriešiem bija no kādas Vidzemes pilsētas. Apgalvo, ka ir 45 gadus vecs, esot homoseksuāls un nav ģimenes un bērnu. Agrāk nav tiesāts. Viņš bija ieradies Rīgā ar autobusu un apzinājās, ka seksuālas attiecības ar nepilngadīgo ir likumā aizliegtas.

Vīrietis agrāk strādājis bērnunamā, no kura padzīts, jo direktors uzskatījis, ka viņš ir pedofils. „Kā mazi bērni, (..) bija apķēries ap kaklu. Sanāca, ka buču iedod,” viņš atklāj bez uzstājīgas iztaujāšanas.

Arī otrs no aizturētajiem – kāds 42 gadus vecs prokūrists - apzinās, ka likums liedz seksuālās attiecības. Taču, žurnālistu pārsteigts notikuma vietā, viņš apgalvo, ka nav piedāvājis raidījumā izmantotajam puisim seksuālās attiecības. Ir noticis pārpratums. Tāpat kā pirmo vīrieti arī viņu aizturēja policija.

Trešais ir kāds vīrietis no kādas Vidzemes mazpilsētas. „Likums ir tāds... likumu es arī tev varu izstāstīt. No 14 gadiem var stāties seksuālos kontaktos, ja tev ir abpusēja vienošanās,” viņš drošina jaunieti tikšanās sākumā. Tomēr vēlāk, žurnālistu pārsteigts, kad viņi līdzīgi kā citos gadījumos, ierodas dzīvoklī, kur puisis tikās ar vīriešiem, 55 gadus vecais piecu bērnu tēvs apgalvo, ko citu. „Nemāku pateikt īsti, godīgi teikšu!” viņš saka, vaicāts, vai zina, cik lielu sodu likums paredz par pedofiliju. Viņš stādā mežizstrādē un pēdējos sešos gados apzinājies savu homoseksualitāti. Vīrietis atzīst, ka sieva nojauš par notiekošo un arī uzdevusi dažādus jautājumus.

Ceturtais vīrietis ir kāds bijušais skolotājs no Latgales. Viņam ir 42 gadi un ir trīs gadus vecs bērns. Pēc ilgākas tincināšanas viņš atzīst, ka jau agrāk ir tiesāts par mazgadīgo pavešanu. „Ar tiem puišiem bija tā, ka es atļāvos, teiksim, kaut kādas vaļības un biju klāt sev piespiedis,” skaidro bijušais pedagogs, kas tagad strādā ceļu būvē. Pēcāk viņš atzīst, ka pats bijis seksuāli izmantots. Astoņu gadu vecumā gulējis slimnīcā un viņu izmantojis kāds vīrietis no blakus palātas. „Bērnībā mani vienkārši orāli izvaroja, nu izmantoja,” viņš norāda.

Visbeidzot, piektais vīrietis ir kāds vairāk nekā 40 gadus vecs vīrietis, kam ir sieva un divi bērni. Viņš strādā par pavāru kādā Pierīgas skolā. Viņš apgalvo, ka skolniekiem necenšas tuvoties, taču nenoliedz, ka mēdz satikties ar nepilngadīgajiem un tad brauc uz Jūrmalu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt