LTV: Radušās šaubas par Streļčenoka iespēju atkārtoti saņemt pielaidi valsts noslēpumam

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amata konkursa komisija pirmajā kārtā noraidījusi arī pašreizējā biroja šefa Jaroslava Streļčenoka kandidatūru, jo radušās šaubas par viņa iespēju atkārtoti tikt pie pielaides valsts noslēpumam, liecina Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta rīcībā esošās informācijas.

Radušās šaubas, vai Streļčenokam atkārtoti tiktu piešķirta pielaide valsts noslēpumam, jo saskaņā ar likumu – beidzoties pilnvaru termiņam, tā būtu jākārto no jauna.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja mājaslapā trešdien ievietots biroja priekšnieka vietnieces Ilzes Jurčas viedoklis par KNAB priekšnieka atlases kārtību, jo tieši viņa vadīja minēto valdības noteikumu izstrādi.

Skaidrojot noteikumus, Jurča uzsver – lai nodrošinātu kāda pretendenta atbilstības pārbaudi, komisija ir tiesīga lūgt uzrādīt dokumentu oriģinālus vai iesniegt papildu dokumentus un  informāciju, kā arī lūgt veikt valodas zināšanu papildu pārbaudi.

Vēlāk, lūgti precizēt, vai šāds atgādinājums par komisijas tiesībām pieprasīt informāciju un vērtēt valodas zināšanas liecina, ka KNAB priekšniekam Jaroslavam Streļčenokam ir zināmi iemesli viņa kandidatūras noraidīšanai, KNAB pārstāvji aģentūrai LETA teica, ka iemesli biroja priekšniekam nav zināmi, taču viņš ir lūdzis Valsts kanceleju ar tiem iepazīstināt.

Jau ziņots, ka KNAB vadītāja meklējumi konkursā pagaidām beigušies bez rezultāta, jo neviens no 10 kandidātiem neizturēja pirmo kārtu.

Jaroslava Streļčenoka pilnvaras šajā amatā beigsies 17.novembrī. Uz KNAB vadītāja amatu tika izsludināts konkurss. Taču konkursa komisijas vadītājs pagājušajā nedēļā paziņoja, ka KNAB priekšnieka konkursā otrajai kārtai nevirza nevienu no pretendentiem. Līdz ar to tiks sludināts atkārtots konkurss.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti