Panorāma

Speciālo skolu audzēkņus pret Covid testēs izlases kārtībā

Panorāma

Mudinās vakcinēt ar samazinātu finansējumu

Nevakcinētas grūtnieces smagi slimo ar Covid, viena mirusi

LTV: Pret Covid-19 nevakcinētas grūtnieces slimo smagi; viena mirusi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Neviena no grūtniecēm, kam Covid-19 ārstēts Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā (PSKUS), nav bijusi vakcinēta pret vīrusu, to norādījuši slimnīcas speciālisti. Patlaban jaunākā Latvijas Covid-19 paciente ir 19 gadus veca jaunā māmiņa, kura ir smagā stāvoklī. Tāpat līdz šim Covid-19 bijis nāves cēlonis vienai dzemdētājai, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija. 

Šobrīd jaunākā Latvijas Covid-19 paciente, kurai ir smaga slimības gaita, ir 19 gadus veca sieviete, jaunā māmiņa. Viņa kritiskā stāvoklī atrodas Stradiņa slimnīcas intensīvajā terapijā, bet par jaundzimušo rūpējas ģimene. Sieviete nebija vakcinēta pret Covid-19 un tieši grūtniecības pēdējā trimestrī ar to smagi saslima. Taču grūtniecība pati par sevi ir riska faktors un, ja gaidībās esoša sieviete saslimst ar Covid-19, tas var beigties arī ļoti smagi, tostarp – ar nāvi. 

Atklāt notikušā detaļas ārsti nevēlas, taču Latvijas Televīzijai ir zināms, ka mediķu redzeslokā gaidībās esošā sieviete nokļuva sestdien, 28. augustā. Vispirms grūtniece vērsās Rīgas Dzemdību namā, jo jutās slikti. Tur, veicot Covid-19 testu, atklāja inficēšanos. Kad gaidāmā bērniņa un topošās mātes stāvoklis strauji pasliktinājās, dzemdētāju nogādāja “Stradiņos”. 

Mazuli izdevās glābt akūtā ķeizargrieziena operācijā, savukārt par viņa mammas dzīvību šobrīd cīnās Stradiņa slimnīcas mediķi. 

“Mēs ceram uz vislabāko, mēs vēl nezinām, kāds būs rezultāts,” atzina Stradiņa slimnīcas Perinatālās aprūpes centra vadītāja Maira Jansone.

Savukārt slimnīcas Plaušu ķirurģijas centra vadītāja Dace Žentiņa norādīja: “Ļoti, ļoti smaga situācija, un tiešām ārsti ļoti cīnās par mammas dzīvību. Un tā ir ļoti liela traģēdija visiem, jo bērniņš nav pie mammas. Sieviete ir ļoti jauna gados. Un nevakcinēta.”

Arī šī paciente, tāpat kā citi Covid-19 smagāk skartie pacienti, atrodas Intensīvās terapijas nodaļā. Šī ir vieta, kur vīrusu var pat “redzēt”. 

Pacientu pievieno īpašai ierīcei, un divās caurulītēs, kas pievienotas slimniekam, labi redzams, cik melnas ir Covid-19 pacienta asinis un kādas tās izskatās, kad tiek ievadītas atpakaļ, bagātinātas ar skābekli. 

Intensīvās terapijas nodaļas vadītājs Ģirts Freijs skaidroja: “Plaušas vairs nav spējīgas nodrošināt gāzu apmaiņu. Tas ir kritisks stāvoklis pacientam. Tur ir aparāti apkārt, pacientu vairāk nemaz nevar redzēt.”

Plaušu ķirurģijas centra vadītāja Žentiņa atzīmēja:

“Mēs pēdējā laikā, astoņos deviņos mēnešos, savā Plaušu slimību centrā esam redzējušas vairāk grūtnieču nekā es savā visā praktiskajā dzīvē kopā. (..) Neviena no šīm grūtniecēm nav bijusi vakcinēta, nē.”

Grūtnieces Latvijā vakcinējas kūtri, jo pandēmijas sākumā nebija drošu ziņu, ka vakcīna nekaitē gaidāmajam bērnam, un dažkārt tieši ārsti bija tie, kuri aicināja nogaidīt. Tagad arī grūtnieces aicina potēties. 

“Visas vakcinētās jūtas labi, un neviena grūtniece nav zaudējusi grūtniecību. Un neviens mazulis nav piedzimis ar problēmām. Grūtnieces, kas slimo ar Covid-19, un smagi slimo, – viņu nav daudz. Bet tās visas ir jaunas sievietes, spēcīgas sievietes un katras šādas sievietes nāve ir traģēdija visai ģimenei. Un vistrakākais, ka mazi bērni paliek bez mammas,” sacīja Jansone.

Līdz šim Covid-19 bijis nāves cēlonis vienai dzemdētājai.

Viņas mazulis augs bez mammas. 

Stradiņa slimnīcas mediķu redzeslokā nonākuši jau vairāki desmiti grūtnieču, kurām Covid-19 ietekmē pasliktinājusies veselība, bet atsevišķos gadījumos bērni piedzimuši nedzīvi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti