LTV personības apņemas uz brīdi mainīt savas dzīves, lai palīdzētu bērniem ar autismu

Bērnu slimnīcas fonda (BSF) kampaņas “Es apņemos” vēstneši ir Latvijas Televīzijas (LTV) ētera personības, kuras apņēmušās mainīt savas dzīves kaut uz kampaņas periodu, lai pārmaiņu rezultātā ietaupītos finanšu līdzekļus ziedotu terapijai bērniem ar autiskā spektra traucējumiem (AST). Kampaņas kopīgais mērķis ir savākt 50 000 eiro, kas Attīstības un rekonstrukcijas bankas (ERAB) kopienas iniciatīvas ietvaros tiks dubultoti, tādejādi BSF tiktu nodrošināti ap 100 000 eiro. 

Kultūras raidījumu vadītāja Eva Johansone savu apņemšanos apvienojusi ar videi draudzīgāku ikdienu – kampaņas laikā viņa apņēmusies uz darbu braukt ar velosipēdu. Ietaupīto naudu, kas citādi būtu “aizgājusi” transporta izdevumos, Eva ziedos.

Raidījuma “De facto” vadītāja Inga Šņore uz kampaņas laiku apņēmusies atteikties no kafijas, lai ietaupīto naudu varētu ziedot.

Viņas kolēģis – LTV7 krievu satura žurnālists un raidījumu vadītājs Aleksejs Dunda gan nav gatavs atteikties no kafijas pilnībā. Tādēļ viņš kā liels kafijas dzērājs apņēmies atteikties no katras trešās kafijas krūzes.

Raidījuma “Mazā piektdiena” vadītāja Anastasija Ružanskaja apņēmusies kampaņas laikā vairāk apdomāties pirms iepirkšanās. Anastasija to dēvē par “sievišķīgu šopingu”, un apņēmusies kādu laiku sevi no tā atturēt. Ietaupītos līdzekļus Anastasija ziedos.

Raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” vadītājs Toms Grēviņš kampaņas laikā apņēmies netērēt naudu pusdienām – tā vietā viņš plāno ņemt ēdamo līdzi no mājām.

Ētera personība, viena no raidījuma “Rīta Panorāma” vadītājām Karīna Rubene apņemas vienu nedēļu kampaņas periodā neiepirkties pārtikas veikalos. Viņa apzinās, ka mājās – plauktos, ledusskapī un saldētavā – ir gana daudz produktu, lai viņas ģimene veselu nedēļu neiegādātos neko papildus. Ietaupītos līdzekļus Karīna ziedos terapijai bērniem ar AST.

Līdzīgi kā Eva, arī raidījuma “4. studija” vadītāja Inese Vaikule savu apņemšanos apvieno ar videi draudzīgāku ikdienu – viņa ietaupīs naudu uz mazās meitiņas apģērbu. Mazajai ir trīs lielākas māsīcas, kuru drēbes, no kurām jaunkundzes izaugušas, pilnvērtīgi var “dzīvot otro dzīvi” Ineses ģimenes skapī. “Jūs jau zināt, cik maksā ziemas kombinezons! Negribas šo faktiski ietaupīto naudiņu tērēt sīkumos,” pauž raidījuma vadītāja.

Kampaņā iecerēts, ka  40 bērni ar AST varētu saņemt agrīno intervenci – terapiju, kas bērniem palīdz attīstīt trūkstošās prasmes, piemēram, valodu un komunikāciju ar apkārtējo pasauli. Vidēji vienam bērnam terapija izmaksā 2500 eiro gadā. ERAB gan dubultos tikai privātpersonu ziedojumus, tāpēc šoreiz aicinājums iesaistīties ir vērsts uz ikvienu līdzcilvēku, kurš ir gatavs savā dzīvē mainīt kādu lietu vai ietaupīt naudu ikdienas tēriņos, lai to ziedotu bērnu veselībai un nākotnei.

Ziedot var Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā, Fonda Ziedot.lv mājaslapā, kā arī izmantojot "Mobilly" kontu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt