De Facto

Bunkus slepkavība atgādina par mīklainu uzņēmēja pazušanu

De Facto

17. jūnija «De Facto»

«Pašizslēgšanas reģistrs» varētu sākt darboties 2020. gadā

LTV: «Pašizslēgšanas reģistrs» spēļu zālēs varētu sākt darboties 2020. gadā

Finanšu ministrijā top likuma grozījumi, kas paredz “pašizslēgšanas reģistra” izveidi, ziņo LTV raidījums "De facto".

LTV skaidro, ka ideja ir ieviest Latvijā Igaunijas pieredzi - cilvēki, kuri vēlas liegt sev iespēju kādu laiku spēlēt, uzraksta iesniegumu un tiek iekļauti reģistrā uz noteiktu laiku (ministrijas piedāvājums – vismaz uz 12 mēnešiem). Pieeja datu bāzei ir visiem kazino un azartspēļu operatoriem - arī tiem, kas strādā internetā.

"De facto" atgādina, ka līdzīgu ideju mēģināja realizēt pirms vairākiem gadiem. Toreiz “pašizslēgšanas reģistrs” bija viens aspekts visas lielās azartspēļu nozares pārkārtošanā. Taču iebildumu bija tik daudz, ka ideja par palīdzību atkarīgajiem nogrima kopā ar pārējiem, strīdīgākiem priekšlikumiem. Šoreiz reģistra izveides plānus virzīs uz Saeimu atsevišķi, jo azartspēļu nozare konceptuāli piekrīt. 

LTV raidījums atzīmē, formāli biznesmeņi azartspēļu nozarē nekad nebija pret reģistra ideju, taču uzstāja uz izmaiņām, kas izslēgšanas reģistru padarītu par neefektīvu. Tagad Latvijas Spēļu biznesa asociācijas vadība piedāvā – cilvēkiem, kas vēlas iekļaut sevi pašaizslēgšanas reģistrā, vajadzētu uzlikt papildus nosacījumus. Piemēram, pienākumu apmeklēt psihoterapeitu. Tāpat asociācija piedāvā noteikt arī sodīt pašus atkarīgos - gadījumā, ja kāds, kas sevi ir iekļāvis reģistrā, tomēr tiek pie spēles.

Latvijas Spēļu biznesa asociācijas valdes priekšsēdētājs Ģirts Ludeks pamato: "Varbūt būtu nepieciešams motivējošs instruments, kas šo cilvēku arī motivētu neienākt šajā spēļu zālē. Viņš tad zinātu, ja pārkāps šo nosacījumu, tad par to arī var draudēt kaut kāds sods."

Atkarību pētnieki apliecina, ka jebkurš papildus slogs azartspēļu atkarīgajiem vienkārši samazinās to cilvēku skaitu, kas reģistram pieteiksies. Pret ideju sodīt pašus atkarīgos iestājas arī Finanšu ministrija. Asociācija noliedz, ka šādu priekšlikumu izsaka ar mērķi saglabāt atkarīgos klientus.

Finanšu ministrijas speciālisti plāno, ka izslēgšanas saraksts varētu sākt darboties pēc pusotra gada – no 2020 gada 1.janvāra. Pagaidām tikai gatavo likuma grozījumus, taču, kad tos varētu pieņemt, pagaidām nav zināms. Raidījuma veidotāji norāda, ka koalīcijas partiju frakcijas pagaidām iniciatīvu atbalsta un pieļauj iespēju ideju par reģistru atbalstīt vēl šajā sasaukumā. Taču finanšu ministres partijā norāda – azartspēļu nozare vēl jāuzklausa, un tas var mainīt viedokli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti