LTV: Partijas piedāvā prezidentam Kariņa kandidatūru premjera amatam

Atsevišķu partiju pārstāvji, tiekoties ar  Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, kā vienu no premjera amata kandidātiem sarunā minējuši “Jaunās Vienotības” pārstāvi Krišjāni Kariņu, liecina LTV rīcībā esošā informācija.

Kariņš varētu būt visreālākais kandidāts, par ko partijas varētu panākt vienošanos.

Līdz ar Kariņa nosaukšanu netieši viņam par labu savu kandidatūru atsaucis “Attīstībai/Par!” pārstāvis Artis Pabriks.

Pēc tikšanās ar Valsts prezidentu “Attīstībai/ Par!”  līderis Daniels Pavļuts informēja, ka ieteicis virzīt Kariņa kandidatūru un par viņa kandidatūru jau notikušas konsultācijas ar citām partijām, kas vedina domāt, ka par nākamo valdību varētu vienoties jau līdz Ziemassvētkiem.

Atbalstu Kariņam sarunā ar LTV apstiprināja arī Nacionālais apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars, līdz ar to Kariņam jau tagad ir trīs partiju atbalsts ar 34 balsīm Saeimā. 

Arī Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pārstāve Juta Strīķe medijiem sacīja, ka JKP neredzētu iemeslus, kāpēc nepiedalītos “Jaunās Vienotības”  pārstāvja Krišjāņa Kariņa veidotajā valdībā.

KONTEKSTS:

Prezidents sāka sarunas ar partijām pēc tam, kad Aldis Gobzems no partijas “KPV LV”  kļuva jau par otro premjera amata kandidātu, kuram prezidents divu mēnešu laikā pēc 13. Saeimas vēlēšanām uzticēja veidot valdību, taču viņa mēģinājums nebija veiksmīgs, un prezidents atsauca viņa kandidatūru, jo viņš izslēdza no sarunām “Attīstībai/Par!” un gribēja valdībā redzēt gan Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS), gan Jauno konservatīvo partiju (JKP), kura kategoriski nepieļāva iespēju sadarboties ar ZZS. Pēc tam Gobzems gan piedāvāja profesionāļu tehnokrātu valdību, ko skeptiski uztvēra visi potenciālie partneri.  

Pirms tam izgāzās Jaunās konservatīvās partijas līdera Jāņa Bordāna mēģinājums, kad pēc nedēļu ilgām sarunām “Attīstībai/Par!”, Nacionālā apvienība un “Jaunā Vienotība” nolēma izstāties no tām izstāties, jo Bordāna valdības deklarācijā iekļautos darbus uzskatīja par neizpildāmiem.

Vējonis jau drīz pēc vēlēšanām atzina, ka būs jāvērtē trīs premjera amata kandidāti – Bordāns, Gobzems un Pabriks. Jau oktobra beigās izskanēja, ka vislielākais atbalsts jaunievēlētajā Saeimā varētu būt Pabrikam – viņu varētu atbalstīt paša partija un “vecā koalīcija”, kuriem kopumā ir 45 balsis. Taču Pabriks 11. decembrī paziņoja, ka nolēma atteikties no Ministru prezidenta amata kandidāta nominācijas iespējas.

5 komentāri
Anonīms lietotājs 22878
Skaidrs...peedejais laiks kravaat mantinjas, lai braukt prom. Taa zaglju banda nekaadi nevar pamest seimu...godiigi..ja Karinjsh buus ministru prezidents, es pametiishu Latviju, peedeejaas ceriibas buus zudushas.
Anonīms lietotājs 22483
Gudras partijas. Kariņš premjera amatā ir labs veids, kā nobeigt Vienotību pavisam. Priekšvēlēšanu debatēs Kariņš demonstrēja apbrīnojamu nesaprašanu par Latviju un Latvijā notiekošo, atbildot uz visiem jautājumiem, peldēja kaut kur starp Strasbūru un Briseli. Es nespēju viņu iedomāties savācam raibu un nepaklausīgu ministru kabinetu, es vispār nespēju iedomāties viņu kaut ko vadām, pat ne 3tantiņu kantorīti.
Pēteris Mieriņš
JĀ TAS IR VARIANTS GAN . ATVAINOJOS , bet biju piemirsis KARIŅA KUNGU . LAI NOTIEK , BET ŠĪ TAD BŪS VIENOTĪBAS , KAS SADALĪJUSIES UN SASMĒRĒJUSIES , PĒDĒJĀ IESPĒJA - : ATTAISNOTIES . LAI NOTIEK !!!
Guntis Pauliņš
vai tik viņš nebus Straujuma 2 :O mums jau visas līdzšinējās valdības ir bijušas vājoņu valdības. OIK, mafiozās naudas mazgātāju paradīze, bagātie bagātāki, nabagie nabagāki, emigrācija, pseidoreformas, uttt.....
Līvija Harju
Ievēlēt Kariņu par prezidentu protams var,bet tikko es par viņu padomāju,prātā nāk neauglīgais strīds un pat tiesas prāva ar Lembergu,kuru Kariņš zaudēja..Ja izskatās,ka Kariņš Briselē ir apguvis cienījāma vadītāja manieres,tad lai mēģina.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti