LTV: Partijas piedāvā prezidentam Kariņa kandidatūru premjera amatam

Atsevišķu partiju pārstāvji, tiekoties ar  Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, kā vienu no premjera amata kandidātiem sarunā minējuši “Jaunās Vienotības” pārstāvi Krišjāni Kariņu, liecina LTV rīcībā esošā informācija.

Kariņš varētu būt visreālākais kandidāts, par ko partijas varētu panākt vienošanos.

Līdz ar Kariņa nosaukšanu netieši viņam par labu savu kandidatūru atsaucis “Attīstībai/Par!” pārstāvis Artis Pabriks.

Pēc tikšanās ar Valsts prezidentu “Attīstībai/ Par!”  līderis Daniels Pavļuts informēja, ka ieteicis virzīt Kariņa kandidatūru un par viņa kandidatūru jau notikušas konsultācijas ar citām partijām, kas vedina domāt, ka par nākamo valdību varētu vienoties jau līdz Ziemassvētkiem.

Atbalstu Kariņam sarunā ar LTV apstiprināja arī Nacionālais apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars, līdz ar to Kariņam jau tagad ir trīs partiju atbalsts ar 34 balsīm Saeimā. 

Arī Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pārstāve Juta Strīķe medijiem sacīja, ka JKP neredzētu iemeslus, kāpēc nepiedalītos “Jaunās Vienotības”  pārstāvja Krišjāņa Kariņa veidotajā valdībā.

KONTEKSTS:

Prezidents sāka sarunas ar partijām pēc tam, kad Aldis Gobzems no partijas “KPV LV”  kļuva jau par otro premjera amata kandidātu, kuram prezidents divu mēnešu laikā pēc 13. Saeimas vēlēšanām uzticēja veidot valdību, taču viņa mēģinājums nebija veiksmīgs, un prezidents atsauca viņa kandidatūru, jo viņš izslēdza no sarunām “Attīstībai/Par!” un gribēja valdībā redzēt gan Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS), gan Jauno konservatīvo partiju (JKP), kura kategoriski nepieļāva iespēju sadarboties ar ZZS. Pēc tam Gobzems gan piedāvāja profesionāļu tehnokrātu valdību, ko skeptiski uztvēra visi potenciālie partneri.  

Pirms tam izgāzās Jaunās konservatīvās partijas līdera Jāņa Bordāna mēģinājums, kad pēc nedēļu ilgām sarunām “Attīstībai/Par!”, Nacionālā apvienība un “Jaunā Vienotība” nolēma izstāties no tām izstāties, jo Bordāna valdības deklarācijā iekļautos darbus uzskatīja par neizpildāmiem.

Vējonis jau drīz pēc vēlēšanām atzina, ka būs jāvērtē trīs premjera amata kandidāti – Bordāns, Gobzems un Pabriks. Jau oktobra beigās izskanēja, ka vislielākais atbalsts jaunievēlētajā Saeimā varētu būt Pabrikam – viņu varētu atbalstīt paša partija un “vecā koalīcija”, kuriem kopumā ir 45 balsis. Taču Pabriks 11. decembrī paziņoja, ka nolēma atteikties no Ministru prezidenta amata kandidāta nominācijas iespējas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti