LTV: No 12. maija varētu atļaut pulcēties grupā līdz 25 cilvēkiem

No 12. maija varētu atļaut pulcēties grupā līdz 25 cilvēkiem, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija. Par to valdība lems ceturtdien.

Cilvēkiem ļaus pulcēties gan publiskos, gan privātos pasākumos. Tiks atļauti arī piketi, sapulces un gājieni līdz 25 cilvēkiem.

Šo skaitli apstiprināja arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija). Viņa LTV raidījumā "Tieša runa" norādīja, ka tas ļautu organizēt arī izlaidumus mazās skolās. 

LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka valdība varētu lemt par bērnudārzu atvēršanu, ja tajos ir iespējams nodrošināt četru kvadrātmetru platību vienam bērnam.  Bet vēl tiek spriests, vai tas attieksies uz visiem bērniem vai arī tikai uz piecus un sešus gadus vecajiem.

Paredzēts, ka brīvdienās varētu ļaut būt vaļā arī lielveikaliem.

Un varētu ļaut cilvēkiem šķērsot Baltijas valstu robežas. Pasažieru pārvadātāji jau ir gatavībā, ja valdība pieņems lēmumu atļaut viņiem atsākt starptautiskos braucienus.

Pieaugot inficēto skaitam, ierobežojumi varētu atkal kļūt stingrāki.

Savukārt ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (“KPV LV”) intervijā Latvijas Radio pastāstīja, ka rosinās valdībai atbalstīt priekšlikumu ļaut veikaliem strādāt arī brīvdienās.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī pagarināja vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti