Panorāma

Bērzpilī nodeg zemnieku saimniecība

Panorāma

Slepus tiesā ieved pēc lūguma

Uģi Magoni patur apcietinājumā

LTV: Neatrod Magoņa pirkstu nospiedumus uz aizturēšanas laikā izņemtās naudas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Uz naudas, kas tika izņemta, aizturot nu jau bijušo “Latvijas Dzelzceļa” (LDz) vadītāju Uģi Magoni, nav atrasti viņa pirkstu nospiedumi, liecina LTV rīcībā esošā informācija.  

Iespējams, šī iemesla dēļ advokāti runā par versiju, kas noliedz naudas iespējamo saistību  ar dzelzceļa darījumiem. Un šādas summas vešana pāri robežai varētu būt administratīva atbildība.

Tāpat izskanējis, ka Magonis jau drīzumā būtu zaudējis pielaidi darbam ar valsts noslēpumu un būtu bijis spiests atstāt amatu, tādēļ kļuvis pārdrošs. Pēc vairāku avotu sacītā, papīra maisiņš ar naudu atradies automašīnas “Audi A8” bagāžas nodalījumā.

Neapmierinātību ar Magoni šopavasar cēla Latvijas sabiedrotie, kad Rīgas ostā tika  piegādāta ASV bruņutehnika, jo "Latvijas Dzelzceļa" atsūtītās platformas izrādījās neatbilstošas - to  pielāgošana prasīja laiku un izraisīja sabiedroto neapmierinātību. Magonis amatpersonu acīs kļuva neuzticams, vēsta LTV.

Joprojām nav zināma precīza naudas summa, kura tika izņemta no kukuļņemšanā apsūdzētā Magoņa automašīnas, un cik liela naudas summa tika atrasta viņa dzīvesvietā. Zināms, ka darba vietā izmeklētāji izņēmuši datoru, kādu vēstuli un vairākus datu nesējus.

Tāpat tikai šonedēļ Latvijas dzelzceļa valde ir apturējusi Magoņa kā "Latvijas Dzelzceļa" prezidenta pilnvaras.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa 21.augustā nolēma paturēt apcietinājumā Magoni, ko Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs tur aizdomās par 500 tūkstošu eiro kukuļa pieņemšanu. Magoņa advokāti piedāvāja Magoni atbrīvot pret 200 tūkstošu eiro lielu drošības naudu, taču tam nepiekrita procesa virzītājs – Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

Magonis tiesas sēžu zālē tika ievests lielā slepenībā, neļaujot žurnālistiem viņu satikt.

Aizdomās turēto nogādāšana tiesā un izvešana no tās pa tiesas dienesta telpām nav ierasta prakse, bet gan izņēmuma gadījumi, atzīst Krimināllietu tiesu kolēģijas priekšsēdētāja Inese Laura Zemīte.

Taču tā ir noticis arī citkārt, un to var darīt, ja saņemta tiesneša atļauja. „Ja runā, kam tad ir tiesības izteikt šādu lūgumu, tad tiesas dienesta telpas izmanto tiesu darbinieki un tam tās arī paredzētas. Savukārt, ja tiesas process notiek slēgtā tiesas sēdē, tiesības izteikt lūgumu iziet no tiesas zāles pa dienesta izeju ir ikvienai procesā iesaistītai personai, tostarp advokātiem. Situācijā, kad tiek atļauts šādā veidā iziet, personu pavada kāds no tiesas darbiniekiem. Aizdomās turamo pārvietošana pa dienesta telpā drošības apsvērumu dēļ ir policijas konvoja darbinieku kompetencē, informējot par šādu faktu tiesnesi,” skaidro Zemīte.

KNAB uzsācis kriminālprocesu pret VAS „Latvijas Dzelzceļš” valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni par kukuļa lielā apmērā piedāvājuma pieņemšanu.

KNAB Magoni aizturēja 6.augusta vakarā. KNAB iepriekš neatklāja Magoņa aizturēšanas iemeslus, bet satiksmes ministrs Anrijs Matīss iepriekš norādīja, ka tā saistīta ar kādu saimniecisku darījumu. Magonis atbrīvots no amata LDz.

Portāls "diena.lv" sestdien ziņoja, ka Magonis, iespējams, tiek turēts aizdomās par kukuļa saņemšanu saistībā ar LDz meitasuzņēmuma "LDz ritošā sastāva serviss" nesenu daudzmiljonu iepirkumu - četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Oļegam Osinovskim piederošā uzņēmuma "Skinest".

Osinovskis igauņu žurnālistiem izteicies, ka konkurss par šo lokomotīvju piegādi esot noticis pēc visiem noteikumiem un no šī darījuma ieguvušas visas iesaistītās puses. Pēc Osinovska teiktā, nekādu papildu naudu viņš nevienam neesot maksājis.

Magonis LDz valdes priekšsēdētāja amatu ieņēma nepilnus desmit gadus - kopš 2005.gada 1.septembra. Pirms tam no 2003.gada viņš bija šī uzņēmuma padomes loceklis un padomes priekšsēdētājs.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti