Panorāma

Navaļnija komanda: Itālijā pietauvotā superjahta pieder Putinam

Panorāma

Panorāma

Latvijā aizturēts prokremlisks blogeris

LTV: Latvijā aizturēts prokremlisks blogeris Kirils Fjodorovs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kremļa propagandas vēstījumi kara noziegumu attaisnošanai un slavināšanai tiek ražoti ne tikai Krievijas dzīlēs, bet arī Latvijā. Valsts drošības dienests aizturējis kārtējo kara noziegumu attaisnotāju, bet viņa personību neatklāj. Tomēr Latvijas Televīzijai izdevies izskaitļot gan aizturēto, gan viņa veikumu internetā.

Kirils Fjodorovs ir 30 gadus vecs rīdzinieks, Latvijas pilsonis, kuram patīk Rietumu ražojuma sporta automašīnas, datorspēles, rokmūzika. Tāpat viņš jūsmo par ieročiem, militāro vēsturi un, šķiet, arī par Krievijas rīcību Ukrainā.

Pēc neoficiālas informācijas, tieši viņš ir aizturēts Valsts drošības dienesta sāktajā kriminālprocesā par Krievijas kara noziegumu attaisnošanu.

Fjodorovs interneta platformās “YouTube” un “Telegram” vairākus gadus veidojis video saturu, kas veltīts militārās tehnikas un kara vēstures tematikai. Agrāk viņa auditorija bija 100 000 skatītāju, bet kopš Ukrainas kara sākuma tā pieaugsi vairākkārt – katru Fjodorova video noskatās pusmiljons līdz miljons cilvēku.

Kaut gan autors cenšas sevi uzdot par neitrālu komentētāju, viņa veidotajā saturā netrūkst Kremļa propagandas vēstījumu. Piemēram, par it kā Ukrainas veiktajām zvērībām pret Donbasa civiliedzīvotājiem, apgalvojumi, ka Ukraiņu armija par aizsegu izmanto bērnudārzus, skolas un slimnīcas, par Ukrainā sirojošiem neonacistiem.

“Un, ja atceramies, kas īsti ir puiši no “Azov”, kādi viņi nojūgušies naciķi, tad, iespējams, viņiem jumts atrāvies no realitātes un viņi pat nesaprot, ka ir pilnībā aplenkti Mariupolē,” komentēja Fjodorovs.

Citā video blogeris kaunināja visus Ukrainas pretošanās saukļa “Krievu karakuģi ej ****” lietotājus: “Tas ir visapkaunojošākais sauklis visu karu, visu armiju, visas propagandas vēsturē! Tas dara kaunu pašiem Ukrainas militārajiem spēkiem.”

Tajā pašā laikā par Krievijas kara noziegumiem blogeris klusē.

Pēc Fjodorova aizturēšanas sociālajos tīklos parādījies viņa komandas izplatīts uzsaukums Krievijas politiķiem izdarīt spiedienu uz Latviju un rietumvalstīm, lai panāktu aizturētā  atbrīvošanu. Šajā tekstā “Kirila komanda” vairs neslēpa savu prokremlisko nostāju:

”Kopš militārās operācijas Ukrainā sākuma mūsu projekts aktīvi cīnījies par Krievijas interesēm, bezkaislīgi skaidrojot situāciju un atmaskojot Rietumu viltības.”

Valsts drošības dienests informēja, ka kriminālprocess uzsākts jau 16. martā pēc Krimināllikuma pantiem par kara noziegumu attaisnošanu un slavināšanu, kā arī par nacionālā naida kurināšanu. 17. martā veiktas kratīšanas divos objektos, persona ir aizturēta, un tai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

KONTEKSTS:

Patlaban VDD sācis arī vairākus kriminālprocesus par atbalsta paušanu Krievijas agresijai Ukrainā. Tajos kopumā iesaistītas septiņas personas. Aizdomās turētā statuss līdz šim piemērots sešiem cilvēkiem, savukārt personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statuss – vienam. Apcietinājumā atradās divas personas.

Viena no lietām ir pret 16.martā leģionāru piemiņas pasākumā Rīgā, pie Brīvības pieminekļa aizturēto sievieti. Personai piemērots aizdomās turētā statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, ziņoja LETA.

Citā lietā 9. martā tiesa piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu – Aivim Vasiļevskim, kuru tur aizdomās par Krievijas īstenoto kara noziegumu attaisnošanu, bet iepriekš viņš bijis pamanāms Covid-19 noliedzēju aktīvists. Viņš ir viens no četriem "garīgās attīstības un dziedniecības centra" "DVS Urantija" pārstāvjiem, kuriem inkriminē Krievijas īstenoto kara noziegumu Ukrainā attaisnošanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti