LTV Kultūras redakciju vadīs Ieva Rozentāle

Konkursā uz jaunizveidoto Latvijas Televīzijas (LTV) Kultūras redakcijas vadītāja amatu izvēlēta LTV projektu vadītāja un "100 g kultūras" producente Ieva Rozentāle, lsm.lv informēja LTV.

„Atlases un iespējamo kandidātu uzrunāšanas periods tiešām bija gana ilglaicīgs un sarežģīts. Tā kā kultūra LTV ir viena no tematiskajām prioritātēm, vēlējāmies izdarīt visu, lai atrastu viskompetentāko, pieredzējušāko profesionāli, kura redzējums uz kultūras lomu sabiedriskajā medijā būtu gana plašs un visaptverošs,” konkursa būtību skaidro LTV valdes loceklis Sergejs Ņesterovs.

Viņš atklāj, ka konkursa finālā nokļuva piecas "ļoti spilgtas, kompetentas un perspektīvas Latvijas kultūras dzīves personības". Kandidātiem bija uzdevums sniegt savu redzējumu par sabiedriskā medija kultūras satura attīstību un mērķa auditorijām, kā arī veidiem, kā visefektīvāk uzrunāt šīs auditorijas. "Visi kandidāti bija spēcīgi un kompetenti, bet priekšroka tika dota Ievai Rozentālei, kuru uzskatījām par šim amatam vispiemērotāko un atbilstošāko, un viņas redzējumu par viskvalitatīvāko,” norāda Ņesterovs. 

Es esmu gandarīta par konkursa iznākumu. Esmu pietiekami ilgi nodarbojusies ar "100 g kultūras", lai gūtu pieredzi, kā kultūras jomu attīstīt LTV," lsm.lv norāda Rozentāle. Viņa atzīst, ka šobrīd LTV ir "labvēlīgs laiks pārmaiņām un ir dažādas idejas, kā attīstīties".

Jaunā Kultūras redakcijas vadītāja atzīst, ka "ir ļoti svarīgi, ka tiek dibinātas redakcijas [Kultūras redakcija], kur idejām augt un attīstīties". Viņa arī norāda, ka tas "ļaus veidot sazarotu kultūras projektu sistēmu, kas nosedz dažādu auditoriju intereses".

Rozentāle arī atklāj, ka raidījums "100 g kultūras" turpinās darbu, bet tam būs cits formāts. "Šobrīd strādājam pie izmaiņām," viņa saka.

Jaunā kultūras redakcija un tās vadītāja darbu sāks 5.augustā.

Ieva Rozentāle LTV strādā kopš 2005.gada, kad kļuva par "100g kultūras", "Nacionālie dārgumi". "LTV portretu izlase" u.c. kultūras projektu vadītāju un redaktori. Agrāk, no 1996. - 2001.gadam, Rozentāle strādāja LTV par mūzikas programmu vadītāju, redaktori un producenti.

Rozentālei ir humanitāro zinātņu maģistra grāds mākslas zinātnē, kas iegūts Latvijas Kultūras akadēmijā 2004.gadā. Savukārt gadu iepriekš viņa ieguva Eiropas diplomu kultūras menedžmentā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti