Panorāma

[Arhīvs] Nolemj likvidēt TV3

Panorāma

Pazaudētās bērnības foto

Izvēlēta jaunā LTV vadība

LTV jaunā valde: Belte, Ņesterovs un Skujiņš

Par Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāju izvēlēts Ivars Belte. Par valdes locekli programmu attīstības jautājumos izvēlēts Sergejs Ņesterovs un amatu finanšu un tehnoloģiju jautājumos ieņems Māris Skujiņš, informēja Nacionālās elektronisko plašsaziņu līdzekļu padomē (NEPLP).

Lēmumu par jauno LTV valdes sastāvu ceturtdien pieņēma sabiedrisko mediju uzraugs - NEPLP. Kandidātu uzrunāšanai un atlasei tika piesaistīts vadītāju atlases uzņēmuma "Fontes".

Kā žurnālistus informēja NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants, jaunais LTV valdes priekšsēdētājs saņēma trīs balsis – par viņu balsoja Gints Grūbe, Ivars Zviedris un pats Dimants. Par valdes locekli programmu plānošanas jautājumos balsoja visi četri NEPLP locekļi, kas piedalījās sēdē, tai skaitā Dainis Mjartāns. Savukārt par Ņesterovu balsis dalījās pusi uz pusi un noteicošā bija padomes priekšsēdētāja balss.

Kā norādīja Dimants, viņam bija svarīgi ne tikai kandidātu solījumi, bet arī viņu iepriekš paveiktais, kā arī spēja valdei sastrādāties kā komandai.

Balsojumā par jauno LTV valdi nepiedalījās NEPLP priekšsēdētāja vietniece Aija Cālīte-Dulevska. Viņa sociālajā tīklā "Twitter" rakstīja: "Mani kolēģi zina manu viedokli un motivāciju - balsošanā par LTV valdi es nepiedalos."

Ivars Belte kopš 2011.gada ir “Video International Ukraine” ģenerāldirektors. Šajā amatā Belte nodarbojas ar TV reklāmu pārdošanu, liecina informācija profesionāļu sociālajā tīkla „LinkedIn”.

Sergejs Ņesterovs no 2003.līdz 2012.gada decembrim bijis reklāmas aģentūras “Lowe Age Latvia” izpilddirektors, kur vadījis aptuveni 30 cilvēku komandu.

Māris Skujiņš no 2012.gada marta līdz novembrim bijis uzņēmuma „ENERGO Capital” direktors. Uzņēmums specializācijas biomasas koģenerācijas staciju izveidē.

Jau ziņots, ka konkursā uz trim valdes locekļu amatiem tika saņemti 45 pieteikumus. Otrajā kārtā iekļuva deviņi, bet viens atteicās.

Tādējādi uz LTV valdes priekšsēdētāja amatu kandidēja Ivars Belte, Ginta Krivma un Rolands Tjarve, uz LTV valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumos – Patriks Grīva, Sergejs Ņesterovs un Jana Semjonova, bet uz valdes locekļa amatu finanšu un tehnoloģiju jautājumos kandidēja Uģis Mālmanis un Māris Skujiņš.

Konkursa norise raisījusi diskusijas publiskajā telpā. To kritizējuši gan LTV darbinieki, gan Latvijas Žurnālistu savienība.

Tāpat vairāki pirmajā atlases raundā noraidītie kandidāti asi iebilduši pret NEPLP atlases metodēm. To starpā ir mūzikas industrijas uzņēmējs un bijušais laikraksta "Vakara Ziņas" redaktors Juris Millers, augstskolas "Turība" lektors Jānis Rušenieks, kurš 90.gados vadīja televīzijas raidorganizāciju "RBS TV", kas 90.gadu beigās bankrotēja, kā arī bijušais "Sabiedrības par atklātību Delna" vadītājs Roberts Putnis, kas iesniedzis prasību pret NEPLP administratīvajā rajona tiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti