Panorāma

EK: vasaras tūrisms šogad būs, bet ne tūlīt

Panorāma

Par ielu kafejnīcu atvēršanu Rīgā nebūs jāmaksā

Aizdomās par krāpšanu apcietina G. Gulami

LTV: Gulami aizturēts aizdomās par greznas Vecrīgas viesnīcas izkrāpšanu (precizēts)

Tiesa apcietinājusi skandalozo uzņēmēju Gulamu Gulami. Viņu otrdien, 12. maijā, aizturēja Valsts policija. Gulami ir vienīgais aizdomās turētais kriminālprocesā, kuru policija sākusi aizdomās par vairākiem noziegumiem, kas saistīti ar greznas Vecrīgas viesnīcas īpašumtiesībām.

Latvijas Televīzijai (LTV) atsūtīts aculiecinieka foto liecina, ka viesnīcā "Royal Square Hotel" Vecrīgā otrdien bija pamatīga burzma. Tiesa, nevis apmeklētāju, bet gan tiesībsargu. Viesnīcā apstiprināja, ka policija veikusi kratīšanu.

Likumsargu atstātās pēdas piekrita atrādīt viesnīcas grāmatvede un vairākos kriminālprocesos iesaistītā uzņēmēja Gulama Gulami sieva Valentīna Gulami. Vīrs Gulams Gulami, kurš atradies citviet, aizturēts. Nekādus paskaidrojumus policija neesot sniegusi. 

"Viņi vispār ne par ko ar mums nerunāja, un vispār izturējās kā pret kaut kādiem, es nezinu... Nu tas bija murgs," klāstīja grāmatvede Svetlana Petraitiene.

Uzņēmējs Gulami jau iepriekš bijis iesaistīts strīdos par Vecrīgas viesnīcu īpašumtiesībām, taču Gulami vārds iesaistīts arī citos kriminālprocesos. Pirms diviem gadiem tiesa viņu atzina par vainīgu krimināllietā par 9 miljonus eiro vērtas Tadžikistānas kokvilnas kravas pazušanu un piesprieda Gulami astoņu gadu cietumsodu. Gulami spriedumu pārsūdzēja, un šobrīd tiesvedība turpinās otrajā instancē. Vēl Gulami bijis apsūdzēts par kukuļdošanu tiesnesei Ivetai Bērziņai, taču vienojās ar prokuroru par naudas sodu.

Jauno kriminālprocesu policija komentē skopi, vien nosaucot krimināllikuma pantus – krāpšana lielā apmērā, dokumentu viltošana un pasta sūtījumu nelikumīga atvēršana un iznīcināšana. Veiktas sešas izmeklēšanas tiesneša sankcionētas kratīšanas un viena kratīšana neatliekamības kārtībā.

Jautāts, kāpēc aizturēts, Gulami LTV sacīja: "Ziniet, tā ir Allas Jurašas, Juraša un valsts drošības iestāžu sazvērestība."

Tiesa gan policijas aizdomas uzskatīja par pietiekami pamatotām, lai Gulami apcietinātu. Apcietinājumu var atcelt, ja mēneša laikā tiek samaksāta drošības nauda. Gulami advokāte Jeļena Kvjatkovska LTV apliecināja, ka tiesa noteikusi drošības naudu – 50 000 eiro. 

Strīdā iesaistīto viesnīcu par savu uzskata Akbaram Abdulajevam piederošais uzņēmums SIA "966 Freecom", kuru pārstāv advokāts Aleksandrs Berezins. Viņam ir kopīgs advokātu birojs ar Jaunās konservatīvās partijas Saeimas deputāta Jura Juraša sievu Allu Jurašu.

Berezins stāstīja, ka uzņēmums "966 Freecom" kriminālprocesā ir cietušais, no kura Gulami centies izkrāpt viesnīcu "Royal Square Hotel".

Precizējums

Berezins precizē, ka krimināllieta par iespējamu viesnīcas "Royal Square Palace" izkrāpšanu šobrīd jau atrodas tiesā, savukārt 12. maijā Gulami ticis aizturēts kriminālprocesā par tādu pašu iespējamu krāpniecību saistībā ar citu viesnīcu Vecrīgā "Garden Palace Hotel".

"Es varētu ilustrēt šīs krāpšanas būtību ar piemēru – jūs atnācāt mājās, un tur jau atrodas cilvēks, kurš jums rāda nomas līgumu, kurš esot noslēgts ar jums, un pasaka, es šeit dzīvoju, jūs neesat nekas, ejat prom," klāstīja Berezins.

Policija apstiprināja, ka iespējamās noziedzīgās darbības notikušas septiņu gadu periodā, proti, laikā no 2013. gada līdz pat 2020. gadam. 

Berezins norādīja, ka šajā laikā viņa klientam radītie zaudējumi ir aptuveni 3,5 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt