LTV grib vadīt Belte, Krivma un Tjarve (papildināts)

Konkursā uz Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļu amatiem Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) izvirzījusi deviņus kandidātus, uz katru no valdes locekļu amatiem virzot trīs kandidātus, LR un LTV informēja NEPLP.

Uz LTV valdes priekšsēdētāja amatu kandidē “Video International Ukraine” ģenerāldirektors Ivars Belte, sociālo pētījumu aģentūras “TNS Latvia” valdes priekšsēdētāja Ginta Krivma un Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes lektors Rolands Tjarve.

Kā pirmdien intervijā Latvijas Radio pastāstīja NEPLP pārstāvis Gints Grūbe, sākotnēji uz LTV valdes priekšsēdētāja amatu tika atlasīti divi kandidāti. Taču vairāki NEPLP locekļi vēlāk vienojās tālākam atlases procesam papildus virzīt arī Tjarvi.

Uz LTV valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumos kandidē bijušais programmu direktors un programmu vadītājs “European Hit Radio”un “Radio Super FM” Patriks Grīva, reklāmas aģentūras “Lowe Age Latvia” izpilddirektors Sergejs Ņesterovs un LTV 7.kanāla satura redaktore Jana Semjonova.

Uz LTV valdes locekļa amatu finanšu un tehnoloģiju jautājumos kandidē „Valsts nekustamo īpašumu” finanšu direktors Uģis Mālmanis un bijušais “Energo Capital” finanšu direktors Māris Skujiņš. Viens no NEPLP izvirzītajiem kandidātiem valdes locekļa amatam finanšu un tehnoloģiju jautājumos no turpmākas dalības konkursā atteicies.

Visi nosauktie kandidāti pirmdien plkst.12 LTV piedalīsies publiskā diskusijā, tiekoties ar LTV darbiniekiem, kā arī mediju un nozares nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Tikšanās laikā kandidāti iepazīstinās ar savu motivāciju un redzējumu LTV turpmākajai attīstībai un atbildēs uz klātesošo jautājumiem.

NEPLP pārstāvis Grūbe gan atzina, ka darbinieku viedoklis par izvēlētajiem kandidātiem būs svarīgs, taču ne noteicošais jaunās televīzijas vadības izvēlē.

Diskusijas tiešraidei būs iespējams sekot līdzi www.ltv.lv.

Iecerēts, ka visi kandidāti 6.martā NEPLP sniegs atkārtotu prezentāciju par savu redzējumu LTV īstermiņa (šī gada) jautājumu risināšanai. Jauno valdi elektronisko mediju padome varētu apstiprināt 7.martā.

Kopumā konkursā uz LTV valdi pieteicās 45 pretendenti, kuru vārdi netika publiskoti.

Par konkursa atlasi administratīvajā rajona tiesā 21.februārī ierosināta lieta pēc bijušā "Sabiedrības par atklātību Delna" vadītāja Roberta Putņa pieteikuma par NEPLP konkursa procedūru, kādā tā meklē jaunos LTV valdes locekļus.

Arī augstskolas "Turība" lektors Jānis Rušenieks biznesa portālam "Nozare.lv" teicis, ka savu atskaitīšanu no LTV amatu kandidātu loka šonedēļ apstrīdēs administratīvajā rajona tiesā, prasībā lūdzot tiesu apturēt konkursu. Savukārt Juris Millers, kas no 90.gadiem darbojies dažādos medijos, par savas kandidatūras izņemšanu no saraksta protestēs sociālajos tīklos un medijos cerībā vērst sabiedrības uzmanību uz, viņaprāt, netaisnībām NEPLP kandidātu atlases procesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt