Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Trimdas latgalietis Alberts Spoģis viesojas Latgalē

Bišu saimei otrā sezona LTV

LTV bišu dzīvi stropos šovasar var vērot tiešraidē

Tās ir atpakaļ! Ne tikai lai strādātu, bet arī izklaidētu. Latvijas Televīzijas (LTV) pagalmā šovasar atkal ir bišu drava, un čaklo kukainīšu rosību var redzēt arī tiešraidē sabiedrisko mediju portālā LSM.

Šis pavasaris  un vasaras sākums bija izcils gan bitēm, gan biteniekiem. Augi karstumā labi medoja, saka Andis Titorenko, kurš šogad uz Zaķusalu ganīties atvedis 12 saimes. Tas ir vairāk nekā pērn. 

"Bitēm par karstu nevar būt. Jo karstāk, jo labāk. Attīstība gan dabā, gan bišu saimēs [šogad] nobīdīta par 2-3 nedēļām straujāk," stāsta kooperatīva "Medotava" biškopis Titorenko.

Bites atvestas uz liepu ziedēšanas laiku Zaķusalā, Lucavsalā un Vecrīgā.

"Pēc nedēļas liepām būs kulminācija. Pēc pērnā gada spriežot, ļoti labi, ne tikai man, bet arī citiem biškopjiem Rīgā veicās ļoti labi," atzīst biškopis.

Pērn dravā uz LTV terases sanesto nektāru biškopju profesionāļi aizklātā balsojumā atzina par garšīgāko liepziedu medu. Analīzes uzrādīja, ka arī galvaspilsētā ievākts medus var būt kvalitatīvs.

Viens strops ir augstāks par pārējiem. Tajā tiek iemontēta tiešraides kamera, lai ikviens var vērot bišu dzīvi. 

"Man ļoti patīk, kā viņas rosās, un ieskatīties stropā. Unikāli, jo ne katru dienu var redzēt, ko viņas tur iekšā dara. Mēs jau redzam, kā viņas no ārpuses atlido pie skrejas, ielido un izlido ārā. Bet, kas notiek iekšā, tas viss ir paslēpts.

Naktī, dienā varēs ieiet un apskatīties, jo viņas neguļ. Viņas tiešām strādā 24 stundas diennaktī," norāda LTV operators Ivans Milovs.

"Viņām tā kamera pilnīgi neinteresē un netraucē. Ja traucētu, tad to spogulīti viņas aizvaskotu vai aizmedotu," lēsa biškopis.

Diennakts tiešraide skatāma sabiedrisko mediju portālā LSM, laika ziņu sadaļā, kur ir arī citas LTV tiešraides kameras.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti