Pusdiena

Valdība lems par valsts uzņēmumu padomju atjaunošanu

Pusdiena

Nedēļa pēc teroraktiem Briselē: ES iestādes atsāk darbu, spridzinātā lidosta arvien slēgta

LTV bažījas par politiķiem tīkamu cilvēku virzīšanu televīzijas valdē

LTV bažījas par politiķiem tīkamu cilvēku virzīšanu televīzijas valdē

Pastāv bažas par negodprātīgu Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļu atlases procedūru. Par abiem valdes locekļiem ceturtdien, 31.martā, balsos Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), un otrdien, 29.martā, tiks izlemts, kurus no astoņiem pretendentiem virzīs tālākai balsošanai. 

Televīzijai ir bažas, ka valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumos varētu ieņemt nevis iespējami profesionālākais kandidāts, bet gan politiķiem tīkams cilvēks vai kāda kompromisa figūra, kas ir pretrunā ar sabiedriskā medija darbības principiem. Latvijas Radio zināms, ka reāli uz šo valdes locekļa vietu pretendē trīs kandidāti. 

LTV valdes locekļu pilnvaras beigsies 8.aprīlī un pašlaik uz atkārtotu termiņu bez konkursa apstiprināts tikai televīzijas vadītājs Ivars Belte. Valdes locekļus programmu attīstības un finanšu un tehnoloģiju jautājumos meklē slēgtā konkursā.

LTV satraucas par to, kurš ieņems programmas attīstības valdes locekļa amatu. Uz šo vietu pieteikušies arī divi televīzijas darbinieki, taču neoficiāli zināms, ka NEPLP varētu apstiprināt nevis profesionālāko pretendentu, bet gan politiķiem un sev tīkamu cilvēku, atklāj LTV Ziņu dienesta direktore Iveta Elksne. 

"Tā informācija, kas ir mūsu rīcībā, ka ir kāds NEPLP loceklis vai locekļi, kuri uzskata, ka neviens no Latvijas Televīzijas darbiniekiem nedrīkst kļūt par valdes locekli, kas, manuprāt, ir absolūti diskriminējoši. Tas vēlreiz apliecina, ka tiek meklēta kompromisa figūra, kas ir izdevīga pašam NEPLP un politiķiem. Mēs gribam, lai konkurss būtu godīgs un lai izvērtētu katra kandidāta profesionalitāti un spēju vadīt kolektīvu un arī saturu. Šobrīd mums ir bažas, ka notiek dažādas spēles, lai tas nenotiktu," noteica Elksne.

Latvijas Radio zināms, ka bažas ir par Ivara Āboliņa kandidatūru. Āboliņš savulaik strādājis vairākos žurnālos, neilgi bijis LTV satura redaktors, taču darba attiecības pārtrauktas laikā, kad samazināja televīzijas saturu. Izskan versijas, ka Āboliņš ir Nacionālajai apvienībai simpātisks kandidāts. Par to liecina arī Āboliņa gatavotās plašas portreta intervijas ar partijas redzamākajiem politiķiem un citi raksti.

"Es neko nekomentēšu. Neko nezinu par to," to Latvijas Radio noteica Āboliņš. Taujāts, vai viņu nekas nesaista ar Nacionālo apvienību, Āboliņš noteica: Nē, tikai tas, ka es pazīstu un esmu kopā ceļojis, tas arī viss."

"Tajā brīdī, ja tiek ielikts valdē cilvēks, kurš ir saistīts ar kādu politisko spēku vai izrāda simpātijas kādam politiskajam spēkam, tiek apdraudēts arī viss Latvijas Televīzijas zīmols," piebilst LTV Ziņu dienesta vadītāja Elksne.

Neoficiāli zināms, ka vēl viena kompromisu figūra varētu būt izklaides šovu producents Kristaps Valdnieks, kura dzīvesbiedre strādā televīzijas kanālā LNT. Bažas ir par iespējamu interešu konfliktu. Pašlaik tiesa skata strīdu, kurā LNT apsūdz LTV par rīta ziņu raidījuma formāta autortiesību pārkāpumiem.

NEPLP vadītāja Aija Dulevska situāciju nekomentē, aicinot zvanīt ceturtdien. "Mēs nedrīkstam runāt par šiem kandidātiem, un ja mēs to darām, tad mēs pārkāpjam likumu," noteica Dulevska.

Nedaudz runīgāks ir komisijas loceklis no Pārresoru koordinācijas centra – Vladislavs Vesperis. "Pilnīgi noteikti nevaru apstiprināt Jūsu bažas par spiedienu no politiķiem vai no padomes. Mēs šeit visi koleģiāli strādājam. Nu šeit nevar būt šaubu par to, ka kāds tiek šaubīgā veidā bīdīts vai ievēlēts," noteica Vesperis.

Viņš arī atklāj, ka otrdien, 29.martā, komisija vienosies par abiem kandidātiem, ko virzīs apstiprināšanai plašsaziņas līdzekļu padomē. Balsošana varētu notikt ceturtdien, kad arī būs zināms, kurš ieņems par saturu atbildīgo valdes locekļa vietu.

Jau ziņots, ka uz LTV divu valdes locekļu amatiem līdz 7.martam bija pieteikušies astoņi kandidāti. Viņi kandidē uz valdes locekļa amatu finanšu vadības jautājumos, kā arī valdes locekļa vietu programmu attīstības jautājumos. Pretendentu vērtēšana nevar notikt ilgāk par 31. martu.

LTV valdi kopš 2013.gada vada Ivars Belte, par programmu attīstību atbild Sergejs Ņesterovs, bet par finansēm un tehnoloģijām – Māris Skujiņš. Šīs LTV valdes pilnvaru termiņš beidzas 8.aprīlī. Ar LTV vadītāju Belti NEPLP pagarināja līgumu, savukārt pārējos divos locekļus meklē konkursā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt