Panorāma

Sāremā plāno atjaunot prāmju satiksmi ar Ventspili

Panorāma

RSU virusologi pēta «latviešu covid»

Ar Covid-19 saslimuši arī diplomāti

LTV: Ar Covid-19, iespējams, saslimuši arī Krievijas vēstniecības diplomāti

Valdības noteikumos paredzētie ceļošanas ierobežojumi un pašizolācijas prasības neattiecas uz Latvijā akreditētajiem ārvalstu diplomātisko pārstāvniecību darbiniekiem un viņu ģimenes locekļiem. Taču arī viņiem jāpakļaujas noteikumiem un iespēju robežās jāievēro pašizolācija.

"Diplomātiskā pase piešķir privilēģijas, bet tā nav imunitāte ne no gripas, ne Covid." Tā uzsver Ārlietu ministrijas (ĀM) pārstāvis Jānis Beķeris. Viņš norāda, ka ir svarīgi, lai diplomātiem, sniedzot konsulāro palīdzību, būtu iespēja pārvietoties, taču pret šo privilēģiju jāizturas atbildīgi. Latvijas diplomāti to ievērojot, un aicināti ievērot epidemioloģisko drošību tiek arī ārvalstu diplomāti. "Tā ir katra diplomāta un pārstāvniecības vadītāja atbildība," uzsver Beķeris.

LTV rīcībā nonācis videomateriāls, kurā redzama, kā persona, kura līdzīga Krievijas militārajam atašejam, pulkvedim Ruslanam Ušakovam, kurš strādā Krievijas Federācijas vēstniecībā Latvijā, apmeklē kādu automazgātavu Rīgā. Materiāls uzņemts 20. augustā, un tikai dažas dienas pirms fiksētajiem notikumiem Ušakovs atgriezies no brauciena uz Krieviju.

Redzams, ka Krievijas militārais atašejs ieteikumus diplomātiem par pašizolāciju ignorējis un pēc atgriešanās no Krievijas ne tikai brīvi uzturējies sabiedriskās vietās, bet arī bijis bez sejas maskas.  Vai kādam no vēstniecības darbiniekiem konstatēta saslimšana ar Covid-19, skaidra atbilde netiek sniegta.

"Mēs varam paziņot, ka nekomentējam jautājumus par mūsu diplomātisko misiju aiz robežām darbinieku veselību un privāto dzīvi. Attiecībā uz Latviju, saistībā ar robežas šķērsošanu no citām valstīm diplomāti un viņu ģimenes locekļi izpilda nosacījumus par pašizolāciju, kā tas tiek regulēts Ministru kabineta noteikumos Nr. 360," uzsver Krievijas vēstniecībā.

Minētie noteikumi ļauj diplomātiem neievērot ceļošanas ierobežojumus un pašizolācijas prasības.

Pēc neoficiālas informācijas ar Covid-19 varētu būt saslimuši divi Krievijas vēstniecības darbinieki. Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) neatklāj, kuras ārvalsts vēstniecības darbinieki saslimuši.

"Jā. SPKC ir informācija par diviem saslimšanas gadījumiem, un atklāts arī to avots. Skatoties uz pēdējo laika posmu, katrs trešais ir no ārvalstīm, un tā tas bija arī šajā gadījumā," saka SPKC preses sekretāre Ilze Arāja. Krievija ir viena no valstīm, kuru Covid-19 dēļ tiek rekomendēts neapmeklēt. Kopš septembra sākuma Krievijā ik dienu tiek atklāti ap 5000 jaunu saslimšanas gadījumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti