Panorāma

Vēl nelemj par VID ģenerāldirektores pārcelšanu jaunā amatā

Panorāma

Panorāma

“Apvienotais saraksts” nosauc ministru amatu kandidātus

LTV: «Apvienotais saraksts» veselības ministra amatam virza Līgu Meņģelsoni

Partiju apvienība "Apvienotais saraksts" par veselības ministra amata kandidātu virza bezpartejisko Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektori Līgu Meņģelsoni, liecina Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošā informācija. 

Meņģelsone nekandidēja 14. Saeimas vēlēšanās.

Meņģelsone šovasar iestājās Ulda Pīlēna vadītajā biedrībā, kas arī ir daļa no apvienības "Apvienotais saraksts". Taču pēc LDDK biedru iebildumiem to ātri pameta.

"Apvienotā saraksta" biedri pauduši gatavību Meņģelsonei sniegt nepieciešamo palīdzību un atbalstu ministra amatā. 

Tāpat pēc neoficiālas informācijas zināms, ka "Apvienotais saraksts" zemkopības ministra amatam varētu virzīt Didzi Šmitu, iekšlietu ministra amatam – Māri Kučinski un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra postenim – Māri Sprindžuku.

"Apvienotajam sarakstam" otrdien pulksten 16.30 plānots preses brīfings, kurā paziņos, kurus ministru amata kandidātus apvienība virzīs.

Partiju apvienība "Jaunā Vienotība" topošajā Krišjāņa Kariņa veidotajā valdībā finanšu, ārlietu, tieslietu, izglītības un zinātnes, klimata un enerģētikas un labklājības ministru amatiem virza attiecīgi Arvilu Ašeradenu, Edgaru Rinkēviču, Inesi Lībiņu-Egneri, Andu Čakšu, Raimondu Čudaru un Eviku Siliņu.

Savus ministru kandidātus nosaukusi arī Nacionālā apvienība, kura ekonomikas, aizsardzības, kultūras un satiksmes ministru posteņiem virza attiecīgi Ilzi Indriksoni, Ināru Mūrnieci, Nauri Puntuli un Jāni Vitenbergu.

KONTEKSTS:

Aptuveni mēnesi pēc 14. Saeimas vēlēšanām iespējamās nākamās koalīcijas partneri "Jaunā Vienotība" (JV), "Apvienotais saraksts" (AS) un Nacionālā apvienība (NA) parakstīja sadarbības memorandu. Panākta arī vienošanās, ka valdībā būs Klimata un enerģētikas ministrija, atsakoties no sākotnējā nodoma tai pievienot arī ar vidi saistītus jautājumus.

Tāpat JV piedāvāja atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, kur tai pienāktos sešas ministrijas un premjera postenis, bet AS un NA – katrai pa četrām ministrijām. JV un NA paudušas gatavību turpināt darbu, bet vēl tika gaidīta atbilde no AS par viņiem piedāvāto atbildības jomu sadalījumu. Vēlāk panākta konceptuāla vienošanās par atbildības jomu sadali, un politiskie spēki ķērās klāt valdības deklarācijai, kurai iesniegts simtiem priekšlikumu.

22. novembrī Valsts prezidents Egils Levits parakstīja rīkojumu par valdības veidošanas uzticēšanu 14. Saeimā visvairāk balsu ieguvušās JV līderim Krišjānim Kariņam. Viņš ir pārliecināts, ka jau dažu nedēļu laikā spēs piedāvāt pilnu valdības sastāvu apstiprināšanai Saeimā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti