LTAB: Cilvēkiem trūkst zināšanu par OCTA darbību attiecībā uz personai nodarītiem zaudējumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) šomēnes sāk kampaņu „Apdrošināts un vienā mierā!” ar mērķi pievērst uzmanību obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas jeb OCTA atlīdzību aprēķināšanas un izmaksu jautājumiem.

Kampaņu finansē no ceļu satiksmes negadījumu novēršanas un profilakses konta līdzekļiem, kurus veido apdrošinātāju veiktās iemaksas no OCTA polisēm. Kā Latvijas Radio norādīja Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes loceklis Juris Stengrevics, pērn veiktā aptaujā secināts, ka cilvēkiem trūkst zināšanu par apdrošinātāju maksātajiem atlīdzību veidiem, īpaši attiecībā uz personai nodarītajiem zaudējumiem:

„Tāpēc mūsu kampaņas mērķis ir skaidrot sabiedrībai dažādos atlīdzību veidus, ko paredz atlīdzināt OCTA, arī svarīgākos jēdzienus, un pievērst lielu uzmanību, kā saņemt apdrošināšanas atlīdzību un kaut ko nepalaist garām. (..) Būtiskākais [kur trūkst zināšanu] ir par personai nodarītiem zaudējumiem. Jo visi ir daudzmaz apraduši, ka par transportlīdzeklim nodarītiem zaudējumiem apdrošinātājs visu samaksās, saremontēs auto vai izmaksās naudas kompensāciju. Bet par personai nodarītiem zaudējumiem tikai nepilni 30% [aptaujāto] ir informēti, ka daudzos gadījumos atlīdzības, ko maksā apdrošinātāji, ir daudzu gadu garumā. Jo cilvēkam ir nepieciešama ārstēšanās, viņš saņem dažādus pabalstus, ko it kā maksā valsts, bet gala rezultātā tomēr kompensē apdrošinātājs. Šīs ir tās specifiskās lietas, ko varbūt tik bieži neievajagas, bet kas tomēr cilvēkiem būtu jāzina.”

Stengrevics arī norāda, ka nepieciešamība skaidrot ceļu satiksmes negadījumos  cietušajiem viņu tiesības un iespējas saņemt zaudējumu atlīdzību, vienmēr ir bijusi viena no LTAB prioritātēm, tomēr šīs informācijas nekad nevar būt par daudz, tādēļ gandrīz katru gadu tiek organizētas informatīvas kampaņas par dažādām OCTA tēmām.

1997.gadā Latvijā tika ieviesta OCTA sistēma, kuras mērķis ir nodrošināt ceļu satiksmes negadījumā cietušo trešo personu interešu aizsardzību Latvijā un Zaļās kartes dalībvalstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti